
Vidzemes Augstskolas starptautiskajā konferencē sniegs pārskatu par jaunākajiem zinātniskajiem sasniegumiem un gaidāmajām tendencēm
25. un 26. aprīlī Vidzemes Augstskolā (ViA) norisināsies starptautiskā zinātniski praktiskā konference “Sabiedrība. Tehnoloģijas. Risinājumi”.

Konferences mērķis ir nodrošināt platformu, kurā pētnieki var apmainīties ar zināšanām un idejām šādās tematiskajās līnijās:
- Virtuālās realitātes tehnoloģijas un vizualizācija,
- Tautsaimniecības viedās tehnoloģijas un ekobūves,
- E-studiju pārvaldība un tehnoloģijas,
- Sociotehnisku sistēmu modelēšanas tehnoloģijas,
- Ilgtspējīga tautsaimniecība un zināšanu sabiedrība,
- Komunikācijas tautsaimniecība un zināšanu sabiedrība.
Konferencē būs iespējams noklausīties sešu uzaicināto viesu prezentācijas –
ViA profesore, Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta (HESPI) direktore un pētniece – Agita Līviņa (Latvija). Galvenie pētniecības virzieni: ilgtspējīga attīstība, tūrism ilgtspējīga plānošana, reģionālā attīstība un plānošana. Andrew Janis Folkmanis (Apvienotā Karaliste) strādājis kā konsultants ar liela mēroga sistēmu izstrādes tehnoloģiju projektiem Lielbritānijā un Vācija. Profesors Abdel-Badeeh M Salem (Ēģipte) pētījumi ietver viedo skaitļošanu, ekspertu sistēmas, biomedicīnas informātiku un viedās e-apmācības tehnoloģijas, zināšanu inženieriju un biometriju. Arnis Cīrulis (Latvija) - ViA asociētais profesors “Sociotehnisku sistēmu inženierijas institūta” (SSII) pētnieks. Viņa pētnieciskā joma ietver virtuālās un papildinātās realitātes tehnoloģijas (VR/AR). Anna Carbone (Itālija) vada trokšņa un svārstību laboratoriju Lietišķās zinātnes un tehnoloģiju departamentā (DISAT). Viņas pētījumi ietver sarežģītu sistēmu modelēšanu daudznozaru kontekstā. Pētniecības direktors Ilkka Lakaniemi (Somija) ir atbildīgs par Zināšanu un tehnoloģiju pētniecības centru Aalto Universitātē. Viņa šī brīža aktualitātes pētniecībā ietver Eiropas Savienības līmeņa lietu interneta (IoT) projektus, mākslīgā intelekta (AI) un digitālās ekonomikas projektus
Tostarp uzstāsies 23 Latvijas un ārvalstu (Čehija, Lagosa) pētnieki un zinātnieki un 14 studenti no Latvijas un Lietuvas.
Konferences zinātniskie lasījumi norisināsies piektdien, 26.aprīlī, laika posmā no 10.00 līdz 17.00. Laipni aicināts ikviens interesents! Zinātniskos lasījumus īpaši vērtīgi apmeklēt pašvaldību pārstāvjiem, kas ir lēmumu pieņēmēji, uzņēmumu pārstāvjiem, kas ir zinātnes sasniegumu komercializētāji, un studentiem, kas potenciāli ir nākamie mūsu valsts pētnieki un zinātnieki.
Konferences programmu var aplūkot šeit.
Konference tiek organizēta specifiskā atbalsta mērķa 1.1.1.5 Atbalsts starptautiskās sadarbības projektiem pētniecībā un inovācijā 2.kārtas projekta Atbalsts Vidzemes Augstskolas efektīvai iesaistei starptautiskajā zinātnes apritē (ViA-Int) projekta Nr. 1.1.1.5/18/I/005 ietvaros.