ZAĻAIS VIRZIENS

zalais+virziens+via

Vidzemes Augstskolas vides virziens jeb Zaļais virziens rūpējas par to, lai ViA studenti dzīvotu un darbotos videi draudzīgi - šķirotu atkritumus kopmītnēs, taupītu ūdeni, elektrību, dotos dabā un sakoptu to. Zaļais virziens vēlas, lai studenti, pasniedzēji un pārējie augstskolas darbinieki uzzin par dabas problēmām un par to, kā tās tiek risinātas pasaulē un tepat Latvijā un, ko katrs no mums var darīt, lai palīdzētu uzturēt tīru vidi sev apkārt.

Lai sasniegtu noteiktos mērķus tiek organizēti pārgājieni, filmu vakari, sakopšanas talkas, tiek organizētas darbnīcas (piemēram, putnu būru meistarklase), kā arī veidoti informatīvie materiāli augstskolai un kopmītnēm.

Vēlies iesaistīties un ir videi draudzīgas idejas?  Raksti uz toms.treimanis[at]va.lv.

Facebook: @ViasaZalasZinas

KORIS “SKAN”

Vidzemes Augstskolas un Valmieras kultūras centra koris „SKAN”

"Kā gan citādāk lai nosauc kolektīvu, kurā ir muzikāli, talantīgi un dzīvespriecīgi jaunieši!" ar prieku saka diriģente Irēna Zelča.

2018./2019. gada sezona ir kora 18. pastāvēšanas gads! Paši dalībnieki kori raksturo tā:

Lieliska kompānija;
Saliedēts kolektīvs;
Muzikāli;
Nemitīga sevis attīstība un pilnveide;
Katra diena kā neaizmirstams piedzīvojums;
Un kopā: emociju un enerģijas pilnība.

Tieši korī „SKAN” Tev ir iespēja

 • Iepazīties un sadraudzēties ar dažādu jauniešu koru dalībniekiem;
 • Dziedāt nopietnas, latviešu tautai svētas dziesmas, kā arī nenopietnas un jautras dziesmas;
 • Koncertēt ārpus Valmieras - apceļot Latvijas āres, kā arī doties uz ārzemēm;
 • Būt kopā ar enerģijas pārpilno diriģenti un piedzīvot neaizmirstamas emocijas;
 • Attīstīt sevi – savu personību, muzikalitāti un balsi;
 • Būt par ViA vārda sludinātāju mūzikas un mākslas aprindās;
 • Uz brīdi aizmirst par studentijas problēmām un nodoties mākslas baudījumam;
 • Ne vien dziedāt, bet arī atpūsties kopā ar savējiem - ar Skan'istiem!

Kora „SKAN” vadošā komanda: superenerģiskā un visādi citādi lielisks cilvēks – mākslinieciskā vadītāja Irēna Zelča; prasīgā, taču tajā pašā laikā sirsnīgā diriģente Liene Zvirbule un draudzīgā koncertmeistare Līga Īvāne, vokālais pedagogs Rūdolfs Bērtiņš.

Kā pievienoties ”SKAN”?

Korī „SKAN” jāiestājas tiem, kam kora dziesma ir patiesi svēta, tiem, kas dziedot gūst patiesu baudu no vienas no lielākajām nemateriālajām vērtībām – dziesmas.

Ja vēlies mums pievienoties, tiekamies otrdienās un ceturtdienās plkst. 18:30 Valmieras Mūzikas skolā (Pilskalna iela 3).

Mākslinieciskā vadītāja Irēna Zelča
Tel.nr.: 26327042
Kora prezidents Jānis Bērziņš:

 

 

E-pasts: korisskan[at]inbox.lv

Twitter: @Koris_Skan

Facebook: @korisskan

Improvizācijas teātris ViAGars

improvizacijas+teatris+viagars

Vidzemes Augstskolas studentu improvizācijas teātris “ViAGars” ir īstā vieta ikvienam, kurš vēlas ne tikai skatīties, bet arī pats grib mesties iekšā improvizācijas piedzīvojumā.

Improvizācijas teātris ir skatuves žanrs, kurā netiek izmantots iepriekš sarakstīts materiāls, visas darbības un dialogi rodas reālajā laikā un vietā. Mēs izklaidējam cilvēkus dažādos pasākumos, uzstājamies ar improvizācijas vakariem pilsētā, kā arī veidojam paši savus pasākumus. Esam iepazinušies ar citiem teātriem. un veidojuši gaišu smieklu pilnu vidi augstskolas studentiem.

"Kā barības bloks, kas ikreiz uzlādē mehānismu darbībai ikdienas steigā. Pozitīvisma, atraktīvisma un vienkārši jauki pavadīta laika darbnīca."
/Marija/

Tiekamies otrdienās un trešdienās pulksten 20:00 Tautas Harmonijas Centrā (Linarda Laicena ielā 2a). Tieši THC tika dibināta jauna tradīcija katru gadu decembrī rīkot improvizācijas teātru vakaru, ciemos aicinot kolektīvus no citām pilsētām un iepazīstinot valmieriešus ar daudzpusīgo improvizācijas pasauli.

Jaunos biedrus pieņemam vienmēr!

"Lieliska iespēja attīstīt savas aktiermākslas iespējas tepat augstskolā, nodarboties ar teātru sportu lielisku, atraktīvu, atsaucīgu jauniešu pulkā. “ViAGarā”” iegūtās prasmes noder arī mācībās, un tas pozitīvo emociju lādiņš, ko gūsti piedaloties ViAGarā, ir vienkārši nenovērtējams. Lielisks veids, kā padarīt dzīvi krāšņāku."
/Jevgēnijs/

Seko mums:

Čivinātajā: @GarsOfficial

Seju grāmatā: @GarsOfficial

Tubā: @ViAGars Official

(vecā versija): @GarsOfficial

Ja esi vēstures mīlis, neaizmirsti apskatīt arī mūsu iepriekšējo blogu

Mājaslapa: viagars.va.lv

 

Kontakti:

Info: viagars[at]va.lv
Improvizācijas teātra vadītājs - Arnolds Barsovs
E-pasts - arnolds.barsovs[at]va.lv
Tel. nr.: 25629804

Debašu klubs

debasu+klubs+via

Vidzemes Augstskolas studentu izveidota un uzturēta interešu izglītības organizācija, kas dibināta jau 2005. gadā ar mērķi: uzlabot studentu un sabiedrības iesaisti Vidzemes Augstskolai un sabiedrībai nozīmīgos un aktuālos jautājumos, veicinot izpratni caur argumentētu diskusiju. Kā arī sniegt ieguldījumu ViA Debašu kluba dalībnieku prasmē uzstāties un viņu redzesloka paplašināšanā. Aktīvi attīstīt interešu izglītību debašu formātā Vidzemes Augstskolā, sagatavot debatētājus, kuri ar panākumiem ir spējīgi debatēt ne vien Latvijas, bet arī Baltijas un Eiropas līmenī.

Dibinātājs: Ēriks Ajausks
Vadītājs: Arnolds Barsovs (arnolds.barsovs[at]va.lv)

 

Vairāk informācijas: 

E-pasts: debates[at]va.lv

Twitter: @ViADK

Blogs: Vidzemes Augstskolas Debašu klubs

  ViA DK aktivitātes:

  • Regulāras apmācības Britu parlamentārajā debašu formātā, treniņi argumentēšanas, runas un uzstāšanās mākslas izkopšanai (latviešu un angļu valodā);
  • Intensīvu divu dienu apmācību semināru organizēšana ikvienam interesentam http://ej.uz/8pfs;
  • Dalība Latvijas un starptautiska līmeņa debašu turnīros un pasākumos;
  • Starptautiska līmeņa debašu turnīru organizēšana Vidzemes Augstskolā http://ej.uz/yfak;
  • ViA DK jubilejas turnīra organizēšana http://ej.uz/unrd;
  • Publisko debašu organizēšana par dažādiem studentiem un plašākai sabiedrībai aktuāliem jautājumiem un problēmām;

  AIESEC

  aiesec+via

  AIESEC ir starptautiska jauniešu organizācija, kura jau vairāk nekā 65 gadus dod iespēju jauniem cilvēkiem attīstīt un atklāt savu potenciālu, atstājot pozitīvu ietekmi uz sabiedrību.

  Pašlaik AIESEC aktīvi darbojas 126 valstīs un teritorijās. No 1995. gada AIESEC uzsāka darbību arī Latvijā, pārstāvniecība Valmierā izveidota 2007. gada septembrī ar mērķi veicināt jauniešu potenciāla attīstību un iniciatīvu Vidzemes reģionā.

  AIESEC Tev piedāvā:

  • Iegūt noderīgu pieredzi darbojoties dažādās komandās Doties starptautiskā praksē uz kādu no 126 dalībvalstīm - opportunities.aiesec.org
  • Piedalīties projektu izveidē un realizācijā;
  • Attīstīt savas spējas, kļūstot par komandas līderi;
  • Iegūt jaunas zināšanas, apmeklējot AIESEC izglītojošos seminārus un konferences par tādām tēmām kā - projektu vadība, laika plānošana, komandu veidošana u.c.;
  • Praktiski pielietot un uzlabot savas angļu valodas zināšanas;
  • Lietderīgi pavadīt laiku kopā ar AIESEC organizācijas dalībniekiem.

  Pieteikšanās par organizācijas biedru vai starptautiskās prakses dalībnieku parasti notiek divas reizes gadā - februārī un oktobrī - seko līdzi informācijai un nenokavē!

  Pieteikties dalībai AIESEC iespējams sazinoties ar Ilzi Ģeķi (ilze.geke[at]aiesec.net)

  Twitter: @aiesec_valmiera

  Facebook: @AIESEC.Valmiera

  FBK "Valmiera"

  fbk+valmiera

  "Augot florbola popularitātei Valmierā, 2003. gadā izveidojām florbola klubu “Valmiera”. Jauno klubu atbalstīja Valmieras pilsētas pašvaldība, un tas tika iekļauts Nodibinājuma “Valmieras sporta klubs” sistēmā. Sadarbībā ar Valmieras bērnu sporta skolu pakāpeniski veidojām visu vecumu bērnu komandas, kas kopā ar pieaugušo komandu gadu gaitā izauga par stabilu florbola piramīdu, un šodien nodrošina šī dinamiskā sporta spēļu veida pieejamību un attīstību pilsētā,” skaidro kluba prezidents Artis Jansons.

  Pašlaik florbola klubā “Valmiera” sistēmā trenējas 170 bērni, jaunieši un pieaugušie.

  Spēlējot florbolu „Valmiera” komandā tu ne vien vari iegūt labus draugus un komandas biedrus, bet arī lielisku iespēju sevi realizēt un pārstāvēt Valmieras pilsētu, kā arī piedalīties dažādos turnīros, piemēram, Vidzemes čempionātā florbolā un citos.

  Florbolisti ar attiecīgu iepriekšējo pieredzi, nezūdošu vēlmi tiekties pretī mērķiem un panākumiem ir aicināti pievienoties FBK „Valmiera” virslīgas un 2.līgas komandām.

  Florbola kluba treniņu un spēļu laukums atrodas Vidzemes Olimpiskā centra sporta kompleksā, Valmierā, Rīgas ielā 91. Laukums aprīkots ar Gerflor florbola grīdas segumu.

  FBK „Valmiera” 2.līga - Ivars Laktiņš
  Tel.nr.: 26321889
  E-pasts: ivars.laktins[at]inbox.lv

  FBK „Valmiera” virslīga - Aigars Belasovs
  Tel.nr.: 29334916
  E-pasts: florbols[at]voc.lv


  Facebook: @FlorbolaklubsValmiera

  Twitter: @FBKValmiera

  Mājaslapa: www.fbkvalmiera.lv

  SO "Valmiera Glass / Vidzemes Augstskola"

  Basketbola tradīcijas Vidzemes Augstskolā aizsākās 2009. gadā. 2011./2012. gada sezonā BK “Vidzemes Augstskola” izcīnīja Latvijas Basketbola Līgas 3.dīvizijas čempionu titulu un nākamajā sezonā sāka startēt Latvijas Basketbola Līgas 2.divīzijā, ko turpina vēl joprojām.  2014.gadā apvienojot spēkus ar AS “Valmieras Stikla Škiedra” izveidojās komanda BK “"VALMIERA GLASS / VIDZEMES AUGSTSKOLA"” un vadība izveidoja fārmklubu “"VALMIERA GLASS / VIDZEMES AUGSTSKOLA”, kas aizvada spēles Latvijas basketbola 3. līgas ietvaros dodot iespēju jaunākajiem spēlētājiem tikt pie spēles laika un sevi attīstīt, un cīnīties par vietu pirmajā komandā.

  2016. gadā tika apvienotas divas biedrības - Valmieras futbola klubs” un Basketbola klubs "VALMIERA GLASS / VIDZEMES AUGSTSKOLA" - tādējādi izveidojot SO Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola.
  Šobrīd SO "VALMIERA GLASS / VIDZEMES AUGSTSKOLA" sastāvā galvenokārt ir studenti, kuri apvieno treniņus profesionālu treneru pavadībā ar studijām Vidzemes Augstskolā, tādējādi attīstot sevi ne tikai sporta jomā, bet arī iegūstot konkurētspējīgu izglītību. 

  Šobrīd basketbola un futbola sekcijās ar sportu nodarbojas aptuveni 350 bērnu.

  VALMIERA GLASS VIA treniņu un mājas spēļu vieta -Vidzemes Olimpiskais centrs

  Sporta organizācijas sastāvā futbola klubs VALMIERA GLASS VIA izcīnīja 1.vietu Latvijas Telpu futbola čempionāta 1.līgā.

  Kopš 2018./2019. g. sezonas klubs ņēmis dalību kā LBL3, LBL2, tā arī augstākajā - Pafbet Latvijas - Igaunijas apvienotajā līgā.
  2019./2020. g. sezonā VALMIERA GLASS VIA basketbola komanda tika atzīta par sezonas apmeklētāko komandu apvienotajā Latvijas - Igaunijas līgā, katrā mājas spēlē klātienē pulcējot teju 900 skatītājus. 

  Kluba mērķis:

  • izveidot profesionālu un konkurētspējīgu basketbola klubu;
  • Izaudzināt Valmierā jaunas un konkurētspējīgas basketbola paaudzes;
  • Nodrošināt iespēju sportistiem pēc vidusskolas absolvēšanas turpināt spēlēt, trenēties un mācīties augstā līmenī, dodot iespēju pilnvērtīgi attīstīt savu sportisko talantu un paralēli iegūt konkurētspējīgu augstāko izglītību.

  VALMIERA GLASS VIA Basketbols – Miks Balodis

  Tel.nr.: 26425050

  E-pasts: miks.balodis@vgvia.lv

  Twitter: @vgvia_basket

  Instagram: @vgvia_basketbols

  Facebook: @vgviabasketbols

  Mājaslapa: www.vgvia.lv

  Treniņu un mājas spēļu vieta - Vidzemes Olimpiskais centrs

  Frisbijs Valmiera

  Frisbijs – tas ir komandu sporta veids, ko spēlē ar lidojošo šķīvīti. Aktīva dzīvesveida klubs “Savējais” piedāvā frisbija treniņus Valmierā. Izmēģināt savu roku frisbijā ir aicināts ikviens – gan azarta un sportiskās sāncensības iegūšanai, gan vispārējas sportiskās formas uzturēšanai, gan laba laika pavadīšanai ar draugiem.

  Frisbijs Valmierā tiek spēlēts jau vairāk nekā 10 gadus, un šogad Valmieras frisbija meitenes pirmo reizi vēsture kļuva par Latvijas čempionēm telpu sezonā. Tāpat sieviešu komanda izcīnīja zelta godalgas Baltkrievijas turnīrā “Winter Brest 2017”. 

  Frisbija sezona iedalās telpu sezonā, kas ilgst no oktobra līdz aprīlim, un āra sezonā, kas ilgst no maija līdz septembrim.

  Pamatā treniņi notiek Valmieras Viestura vidusskolas āra sporta laukumā trešdienās no 18:30 līdz 20:30 un piektdienās no 18:30 līdz 20:30.

  Frisbijs Valmiera - Sabīne Šmite

  Tel.nr.: 29685375

  E-pasts: frisbijsvalmiera[at]gmail.com

  Twitter: @Frisbijs_Valm

  Facebook: @FrisbijsValmiera

  Latvijas Kristīgā studentu brālība

  LKSB (Latvijas Kristīgā studentu brālība) ir studenti - jauni cilvēki, kuri studiju laikā izdara būtiskas izvēles, kas vēlāk ietekmēs gan pašu dzīves, gan ģimenes, gan mūsu valsts nākotni.

  LKSB ir Latvijā reģistrēta nevalstiska organizācija - biedrība, kas dibināta 1993.gadā un kurai Latvijas valsts ir piešķīrusi sabiedriska labuma organizācijas statusu. Pašlaik LKSB studentu grupas darbojas septiņās Latvijas lielākajās pilsētās, kur ir augstskolas - Rīgā, Jelgavā, Liepājā, Ventspilī, Daugavpilī, Rēzeknē un Valmierā.

  Ikviens students neatkarīgi no savas pārliecības un iepriekšējās pieredzes, kurš vēlas:

  uzzināt ko vairāk par kristīgo ticību vai augt tajā,
  saturīgi un jautri pavadīt laiku,
  iegūt jaunus draugus,
  vienkārši paskatīties, kas tur īsti notiek...
  ...ir aicināts apmeklēt LKSB rīkotos pasākumus un iesaistīties aktivitātēs.

  Aktuālāko informāciju par to, kas šobrīd notiek LKSB Valmiera iespējams aplūkot šeit : https://www.facebook.com/lksbvalmiera/

  Ja vēlies sazināties ar LKSB Valmiera komandu, pierakstīties uz mūsu jaunumiem, iesaistīties komandā vai vienkārši parunāties, tad sazinies ar mums!

  Studentu korporācija “Gersicania”

  Studentu korporācijas ir akadēmiskas mūža organizācijas, kuru vēsture meklējama jau viduslaikos, kad Eiropā tika nodibinātas pirmās universitātes.

  Savukārt latviešu studentu korporāciju aizsākumi meklējami, sākot no 1870. gada, kad latviešu studenti Tērbatas Universitātē aizsāka Tērbatas latviešu studentu rakstniecības vakarus, kuriem vēlāk attīstoties, 1882.gadā radās pirmā latviešu studentu korporācija.

  Studentu korporāciju mērķis ir savus biedrus audzināt nacionālā garā, izkopjot viņos goda apziņu un interesi par zinātni. Korporācijas piekopj sabiedrisku dzīvi senu tradīciju garā un attīsta savstarpēju draudzību.

  Arī studentu korporācija “Gersicania” ap sevi pulcē latviešu tautības studentus, audzinot tos seno tradīciju garā un nostiprinot nacionālo stāju. Studentu korporācija “Gersicania” ir vienīgā studentu korporācija Latvijā, kurai ir divas kopas – Rīgā un Valmierā. Tā ir arī vienīgā studentu korporācija pie Vidzemes Augstskolas, kas biedrus uzņem kopš 2010. gada.

  Par studentu korporācijām var runāt daudz, bet saprast, kas tas ir, var tikai atnākot pie mums!

  Gaidām Tevi mūsu viesu vakaros!

  Kontaktpersona: t/l oldermanis Ģirts Broks

  Tālr.: 26943163

  E-pasts: girts.broks@gmail.com

  Vai meklē Facebook 

  jh

  ESN Valmiera

  ESN Valmiera jeb Erasmus Studentu tīkls ir internacionāla jauniešu organizācija, kas darbojas vairāk kā 900 izglītības iestādēs 40 dažādās valstīs. Mūsu mērķis ir aizstāvēt starptautiskos studentus un darboties viņu interesēs.

  Mēs piedāvājam dažādus pasākumus un aktivitātes, kas rastu iespēju labāk izprast citas kultūras un attīstīt sevi zem principa - students palīdz studentam. Kā arī darbojamies, lai atbalstītu Erasmus studentu integrāciju Valmierā.

  “ESN Valmiera ir vieta, kur tiekas cilvēki, kuri ir atvērti un bez aizspriedumiem, lai gūtu jaunu pieredzi un iepazītu cilvēkus no dažādām pasaules vietām,” Zane, ESN Valmiera dibinātāja.

  Iesaistoties ESN Valmiera Tev ir iespēja iegūt jaunus draugus, papildināt valodas zināšanas, gūt pieredzi pasākumu organizēšanā un paplašināt savu redzes loku. ESN var pieredzēt dažādi. Vai nu būt aktīvistam, apmeklēt organizētos pasākumus un palīdzēt to realizēšanā, vai arī darboties kā organizācijas biedrs un piedalīties arī lēmumu pieņemšanā.

  Uzņemšana parasti notiek septembrī un februārī, taču, ja ir interese un vēlies iesaistīties, raksti jebkurā laikā uz president-valmiera@esn.lv

  Vairāk info:
  Facebook 

  e-pasts: president-valmiera@esn.lv

  1