PROJEKTI

Apmeklētāju monitorings un pārvaldība aizsargājamās un rekreācijas teritorijās: jauni izaicinājumi un risinājumi antropocēna laikmetam (VIMAS)

VIMAS projekta galvenais mērķis ir attīstīt efektīvāku tūrisma un atpūtas dabas teritoriju pārvaldību bioloģiskajai daudzveidībai, cilvēku dzīves kvalitātei un uzņēmējdarbības attīstībai. Tas tiks panākts, izpētot viedākas monitoringa metodes, lai uzlabotu apmeklētāju pārvaldību.

 

VIMAS stratēģiskie mērķi:

  • Apmācīt nākamās paaudzes daudznozaru pētniekus, attīstot viņos prasmes, lai nodrošinātu ilgtspējīgu, uz zināšanām balstītu apmeklētāju pārvaldību; tas tiks īstenots, piesaistot 10 starptautiskus doktora grāda kandidātus, kas tiks uzņemti doktorantūras studiju programmās, nodrošinot karjeras attīstību, ko uzraudzīs VIMAS konsorcija daudznozaru ekspertu tīkls;
  • Stiprināt Eiropas ģeodigitālos uzņēmumus, valsts pārvaldi un akadēmisko vidi, attīstot talantīgu pētnieku grupu, kas spēj kļūt par vadošajiem Eiropas profesionāļiem apmeklētāju pārvaldībā un plānošanā.

Īstenošanas periods: 01.11.2023.-31.12.2027.

Finansētājs/ programma: Apvārsnis Eiropa MSCA DN (Marie Skłodowska-Curie Actions Doctoral Networks) 

HESPI loma: Projekta partneris

Sadarbības partneri: NMBU — Norvēģijas Dzīvības zinātņu universitāte (koordinators), Viduszviedrijas universitāte (Zviedrija) Kopenhāgenas Universitāte (Dānija), Austrumsomijas Universitāte (Somija),  Helsinku Universitāte (Somija), Islandes Universitāte (Islande)

Kopējais finansējums: 2892644 EUR

Projekta zinātniskais vadītājs (e-pasts): Agita Līviņa (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.)

Plašāka informācijahttps://www.nmbu.no/en/research/projects/vimas

Image

Vidzemes Augstskola, Cēsu iela 4, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4201, Latvija

Reģ. Nr. LV90001342592

KONTAKTI | REKVIZĪTI