PROJEKTI

Īpaši aizsargājamo dabas teritoriju apmeklētāju monitorings un digitālie risinājumi efektīvākai apmeklētāju plūsmas vadībai

fff

Anotācija: 2020. gadā, īstenojot kopīgu sadarbību starp Vidzemes Augstskolu un Dabas aizsardzības pārvaldi, tika koncentrēti abu institūciju resursi un iesaistīti vēl citu organizāciju rīcībā esošie dati, lai izveidotu visaptverošu īpaši aizsargājamo dabas teritoriju apmeklētāju uzskaiti, kas veido plašāka monitoringa kvantitatīvo daļu. Lai izveidotu arī atbilstošu kvalitatīvo monitoringa daļu un novērtētu apmeklētāju motivāciju, sociālekonomisko ietekmi, ekosistēmas pakalpojumu lomu un alternatīvas rekreācijai īpaši aizsargājamā dabas teritorijā (ĪADT), kā arī nodrošinātu Ķemeru Nacionālo parku ar Eiropas ilgtspējīga tūrisma hartai vajadzīgo resertificēšanas informāciju, plānots veikt liela apjoma koordinētu apmeklētāju aptauju desmit apmeklētāju ziņā populārākajās ĪADT Latvijā.

 

 

Monitoringa datu interpretēšanai jau izveidota digitālā platforma, kurai vajadzīgs pielāgojums kvantitatīvās un kvalitatīvās informācijas savietošanai. Tas padziļinātu izpratni par cilvēka un dabas mijiedarbības kopsakarībām ĪADT. Iegūtie dati būs attiecināmi uz Latvijas situāciju kopumā, lai tos izmantotu pamatotu teritorijas apsaimniekošanas un aizsardzības lēmumu pieņemšanai ikdienā un rastu risinājumus efektīvākai apmeklētāju plūsmas vadībai ĪADT.

Īstenošanas periods: 01.04.2021.-15.02.2022.

Finansētājs/ programma: Latvijas vides aizsardzības fonds

HESPI loma: Projekta īstenotājs

Sadarbības partneri: Dabas aizsardzības pārvalde

Kopējais finansējums: 26 653 EUR

Projekta zinātniskais vadītājs (e-pasts): HESPI vadošais pētnieks Andris Klepers (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.)

Iesaistītais personāls: HESPI zinātniskais personāls Agita Līviņa, Anda Arkliņa, Iveta Druva-Druvaskalne

Vairāk informācijas: https://www.hespi.lv/lv/node/512 

Aptaujas rezultātu ziņojums

Image

Vidzemes Augstskola, Cēsu iela 4, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4201, Latvija

Reģ. Nr. LV90001342592

KONTAKTI | REKVIZĪTI