PROJEKTI

Par projekta "Augstskolu digitālās kapacitātes celšana ar tiešsaistes mācību resursu un analītikas viedu integrāciju" (EduAim) īstenošanu

2022.gada 28.oktobrī Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA) tika parakstīts līgums Nr. 8.2.3.0/22/A/003 par ESF projekta "Augstskolu digitālās kapacitātes celšana ar tiešsaistes mācību resursu un analītikas viedu integrāciju" (EduAim) īstenošanu.

EduAim iniciatīva atbilst Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” specifisko mērķu 14.1.1. “Atveseļošanas pasākumi izglītības nozarē (ESF)” aktivitātes 14.1.1.1. “Digitalizācijas iniciatīvas studiju kvalitātes uzlabošanai” nostādnēm ar mērķi augstskolās ieviest digitalizācijas iniciatīvas studiju kvalitātes uzlabošanai.

Projektu īstenos Liepājas Universitāte kopā ar Vidzemes Augstskolu, Daugavpils Universitāti, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju un Latvijas Jūras akadēmiju. Projekta stratēģiskais partneris ir attālinātās izglītības platforma Coursera (ASV).

Projekta mērķis ir ieviest inovatīvas digitalizācijas iniciatīvas Latvijas augstskolās studiju kvalitātes uzlabošanai, integrējot pasaulē labāko digitālo mācību saturu no Coursera un EdX ar Austrijas Fit4internet kompetenču novērtēšanas tehnoloģijām un inovatīvu mācību atbalsta un zināšanu apguves uzraudzības tehnoloģiju. Tiks radīts EduAim portāls, kura mācību saturs nodrošinās DigComp 2.2 ietvarstruktūras 5. līmeni sasniegšanu. Šīs līmenis ir līdzvērtīgs Eiropas kvalifikāciju ietvarstruktūras (European Qualifications Framework (EQF)) 5. vai 6. līmeņa mācību rezultātiem.

Jaunā e-kursu piegādes pieeja balstīsies uz Latvijas projektu partneru tālmācības pieredzi kopš 1998.gada, masveida atvērto tiešsaistes kursu nodrošinātāju Coursera un EdX pieredzi, kā arī Latvijas partneru neseno TRL6 līmeņa pasniegšanas pieredzi projektā ARTSS. Coursera, EdX, Fit4internet un ARTSS tiks tehniski un lietotājam draudzīgi integrētas EduAim portālā. Lai uzlabotu e-studiju atbalstu un līdz ar to padarītu e-izglītību pieejamāku jaunām lielākām mērķa grupām, EduAim portāls izmantos EduAim tehnoloģijas - zināšanu, tehnisko risinājumu un paņēmienu (mākslīgā intelekta risinājumi) kopumu.

Latvijas partneri atlasīs EduAim piedāvāto e-kursu saturu piecās ES DigComp 2.2 kompetences jomās. Atlasītais saturs katrā DigComp 2.2. kompetences jomā tiks pielāgots tiešsaistes jauktajām mācībām līdz 5. līmenim. EduAim portāls nodrošinās viegli lietojamu pieejamību:

  • oriģinālajiem EduAim e-kursiem ar ARTSS zināšanu apguves uzraudzību;
  • jauktās apmācības atbalstītiem Coursera e-kursiem ar ARTSS;
  • jauktās apmācības atbalstītiem EdX e-kursiem ar ARTSS.

EduAim portālam būs studentu saskarne un lektoru saskarne. Studentu saskarnē būs e-saturs un mācību atbalsta sistēma, funkcionalitātes cilvēkiem ar redzes traucējumiem, virtuālās realitātes telpa sanāksmēm un lēmumu pieņemšanai, kā arī studentu sejas izteiksmes novērtējums, lai novērtētu mācību komfortu un kvalitāti. Lektoru saskarne ietvers E-satura piegādes zināšanu apguves uzraudzības saskarni.

Projekta ietvaros Vidzemes Augstskola (ViA) izstrādās virtuālu saziņas un sadarbības vidi, kas būs izmantojama ar Oculus Quest2 austiņām. Tas palīdzēs turpināt zinātniskās attīstības pieredzi virtuālās un paplašinātās realitātes risinājumu izstrādē. Tāpat, ViA iesaistīsies studiju kursu izstrādē, pamatojoties uz DigComp 2.2 ietvara vērtēšanas pieeju, un e-kursu pilotēšanā un rezultātu novērtēšanā. Projekta rezultāti un iegūtā pieredze, izmantojot DigComp2.2. ietvaru palīdzēs pielāgot mācību saturu jaunākajām studentu vajadzībām digitālo prasmju pilnveides ziņā. Līdz ar to var pieņemot, ka iegūtās zināšanas un know-how ne tikai palīdzēs vēl vairāk paaugstināt studiju satura kvalitāti ViA, bet arī palielinās pozitīvo ietekmi uz E2UDRES3 konsorcija (arī ES finansēta projekta) augstskolām, tādējādi radot horizontālu ietekmi un palielinās pozitīvu ietekmi attiecībā uz katra studenta digitālās pratības attīstību.

Projekta EduAim kopējās izmaksas ir 1 321 314,82 EUR, no kurām 28,4% (375 253,41 EUR) ir valsts budžeta un 71,6% (946 061,41) Eiropas Sociālā fonda līdzekļu finansējums. Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai. ViA finansējums projekta īstenošanai: 296 729,70 EUR.

Projekta īstenošanas periods: 31/10/2022 - 31/12/2023

ViA projekta īstenošanas koordinators: Edmunds Jansons (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).

Ar projektu "Augstskolu digitālās kapacitātes celšana ar tiešsaistes mācību resursu un analītikas viedu integrāciju" (EduAim) saistītie raksti:

Tiek turpināts īstenot digitalizācijas projektu studiju kvalitātes uzlabošanai (31.01.2023.)

Latvijā izstrādā un studiju procesā integrēs vairāk nekā 40 tiešsaistes mācību kursus (27.04.2023.)

An International Project Expert  (market research, 4ST, 05.07.2023.)

An International Project Expert  (market research, 5ST, 05.07.2023.)

Image

Vidzemes Augstskola, Cēsu iela 4, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4201, Latvija

Reģ. Nr. LV90001342592

KONTAKTI | REKVIZĪTI