Anotācija: COVID-19 krīze izgaismoja esošo digitālo servisu iespējas un mainīja to darbību, kā arī radīja jaunus servisus ar nezināmu uzticamības pakāpi. Šādu servisu uzticamība un drošība ir steidzami jāatjauno. To var sasniegt, veidojot un darbinot servisus, kuriem noturība ir viena no to pamatiezīmēm. Lai to sasniegtu, ARTSS projekts postulē, ka noturīgu servisu veidošana ir organizāciju spēja, kas var tikt sasniegta savstarpēji sadarbojoties un apmainoties ar zināšanām organizāciju un ieinteresēto pušu ekosistēmā.
Noturīgu un drošu servisu pamatā ir:
1) digitālā dvīņa izmantošana, kas ļauj simulēt un kontrolēt servisa darbību krīzes situācijās;
2) inovatīvi e-apmācības risinājumi, kas servisu lietotājiem sniedz servisu izmantošanas prasmes; un
3) zināšanu apmaiņa šablonu veidā ātrai zināšanu uzkrāšanai par krīzes seku pārvarēšanas risinājumiem.
Projekta mērķis ir izstrādāt metodi un tehnoloģisko risinājumu digitālo pakalpojumu dinamiskai pielāgošanai krīzes situācijām. Metodes pamatā ir servisu spēju virzīta izstrādes metodoloģija, un tā tiks izvērtēta četros uz programmu attiecināmos lietošanas gadījumos. Projektā arī tiks sagatavotas rīcībpolitikas rekomendācijas un izvērtējumi par drošu telemedicīnas, biznesa un e-apmācības servisu nodrošināšanu.
Plašāka informācija: http://artss.rtu.lv/
Īstenošanas periods: 01.07.2020. - 31.12.2020.
Finansētājs/ programma: Valsts pētījumu programma „Covid-19 seku mazināšanai”
ViA loma: Projekta partneris
Sadarbības partneri: Rīgas Tehniskā universitāte (projekta vadošā institūcija), Latvijas Universitāte, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Liepājas Universitāte
Finansējums: 497 500 EUR
Projekta vadītājs (e-pasts): Ginta Majore (