PROJEKTI

Resursu un procesu novērtējums apritīguma un zaļā kursa ieviešanai tūrisma sistēmā (CirToS)

Projekta mērķis ir izpētīt, kā apritīguma principus un Zaļā kursa prasības no mērķa uzstādījumiem Eiropas Savienības un nacionālos politikas plānošanas dokumentos praktiski ieviest tūrisma sistēmā. Sadarbībā tiks veikta tūrisma sistēmas organizāciju aptauja Latvijā, 10-12 pilotorganizāciju padziļināta izpēte, un, balstoties izpētes rezultātos, tiks izstrādāts funkcionālais modelis, ar kura palīdzību novērtēt sākotnēji nepieciešamos resursus un procesus apritīguma ieviešanai organizācijā. Tiks kopīgi izstrādāts rīcībīpolitikas ziņojums politikas veidotājiem Latvijā, lai veidotu atbalstošu atbalsta mehānismu organizācijām, kā arī praktiskas rekomendācijas, kā organizāciju līmenī veikt novērtējumu apritīguma ieviešanai. Rezultāti tiks izplatīti zinātniskās publikācijās, kā arī tūrisma nozarē iesaistītajām pusēm Latvijā un ārvalstīs. Tiks sagatavots jauns zinātniska projekta pieteikums, lai turpinātu attīstīt pieteikto tēmu.

 

Īstenošanas periods: 01.01.2024.-31.12.2026.

Projekta Nr.: lzp-2023/1-0478

Finansētājs/ programma: Fundamentālo un lietišķo pētījumu programma

HESPI loma: Projekta īstenotājs, vadošais partneris

Sadarbības partneri: Banku Augstskola

Finansējums: 300 000 EUR

Projekta zinātniskais vadītājs (e-pasts): Agita Līviņa (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.)

Iesaistītais personāls: HESPI vadošā pētniece Sarmīte Rozentāle, HESPI zinātniskās viesasistentes, doktorantes Māra Grīnberga-Šilaua, Gaļina Bukovska, BA zinātniskais personāls Dzintra Atstāja, Didzis Rūtītis


 

PROJEKTA AKTUALITĀTES

Image

Vidzemes Augstskola, Cēsu iela 4, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4201, Latvija

Reģ. Nr. LV90001342592

KONTAKTI | REKVIZĪTI