PROJEKTI

Tiešsaistes papildinātās realitātes sistēmas prototips 3D animētiem modeļiem

Mūsdienās informācijas uztveri ar datoru monitoriem un viedtelefonu ekrāniem var uzskatīt par tradicionālu, taču jāņem vērā straujā papildinātās realitātes tehnoloģiju attīstība un nākotnes iespējas ar Magic Leap, Microsoft HoloLens, Google Tango u. c. iekārtām, no kurām dažas nupat parādījušās ASV tirgū un dažas tuvākajos gados būs pieejamas. Jau Dubaijas Viedo Pilsētu tehnoloģiju konferencē norādīts, ka nozīme ir ne tikai lietu saslēgšanai un datu apmaiņai, bet dažādo risinājumu vizualizācijai. Arī Eiropas Komisijas finansētajos Horizon 2020 projektos viens no lietu Interneta fokusa virzieniem ir valkājamās viedierīces, lietotāja saskarne un objektu virtualizācija lietu Interneta ekosistēmai.

Papildinātās realitātes risinājumu izstrādes jomā pasaulē dominē tādas kompānija kā  Blippar, Vuforia, Wikitude un CraftAR, taču Latvijas un Eiropas tirgū strauja izaugsme vērojama Latvijā izveidotajai kompānijai Overly, kuras izstrādātie risinājumi saistīti ar reklāmas industriju un muzejiem. Sekmīgai turpmākajai attīstībai nepieciešami tehnoloģiskie risinājumi, kas spētu nodrošināt augstāku precizitāti un veiktspēju, plašāku un vienkāršāku pieejamību. Diemžēl esošie inženiertehniskie risinājumi un izstrādes platformas to nenodrošina. Veiksmīgai konkurētspējai ārpus Baltijas tirgus tas ir ļoti būtiski, turklāt tā ir lieliska iespēja attīstīt IF lietišķo pētījumu jomu sadarbībā ar industriju.

Zinātniskā projekta mērķis ir izstrādāt metodoloģiju, programmatūras moduļus un platformas prototipu tiešsaistes papildinātās realitātes sistēmai, kas bez tipveida divdimensiju informācijas spēj projicēt arī animētus 3D datormodeļus, izmantojot Interneta vidi un tīmekļa tehnoloģijas ar iespēju integrēt papildinātās realitātes saturu jebkurā mājaslapā.

Projekta sadarbības partneris ir labi pazīstamais SIA “Overly”, pirmais uzņēmums Baltijas valstīs ar pārstāvniecību Nīderlandē, kas specializējies papildinātās realitātes tehnoloģijās. Kompānija izstrādājusi savu papildinātās realitātes platformu Overly un radījuši virkni specializētu individuālo risinājumu.

Pētījuma pieteikums atbilst Latvijas Viedās specializācijas stratēģijas (RIS3) 4. izaugsmes prioritātei un 5. specializācijas jomai “Modernas Informācijas un Komunikāciju tehnoloģijas”, un Vidzemes plānošanas reģiona viedās specializācijas jomām: Informācijas tehnoloģijas un Attālinātie profesionālie pakalpojumi.

Projekta vadītājs: ViA asoc.prof. Arnis Cīrulis.

Projekta īstenošanu atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība.

Projekta budžets: 9990,48 EUR

Saite uz projektu šeit.

Projekta atskaite

Image

Vidzemes Augstskola, Cēsu iela 4, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4201, Latvija

Reģ. Nr. LV90001342592

KONTAKTI | REKVIZĪTI