JAUNUMI

19. oktobrī Vidzemes Augstskolā notiks informatīvs pasākums “KĀ IZMANTOT PUBLISKOS DATUS, MEKLĒJOT KORUPCIJU”

19. oktobrī Vidzemes Augstskolā notiks informatīvs pasākums “KĀ IZMANTOT PUBLISKOS DATUS, MEKLĒJOT KORUPCIJU”

Publiski pieejamos datus ikviens var izmantot, lai analizējot atpazītu aizdomīgas darbības, uzvedību vai finanšu darījumus, kas var liecināt par iespējamu negodprātīgu rīcību un korupciju ikdienas situācijās un augsta līmeņa jeb politiskajā jomā.

Kam pievērst uzmanību, skatoties publiski pieejamajos datos un informācijā?

Kas ir “atvērtie dati”?

Kas “sarkanie karogi” un kā tos pārbaudīt?

Aicinām Vidzemes Augstskolas studentus un mācībspēkus, uzņēmējus, pilsoniskās sabiedrības organizācijas, aktīvos iedzīvotājus un datu entuziastus, kā arī valsts un pašvaldības iestāžu pārstāvjus apmeklēt vieslekciju un tīklošanās pasākumu.

Pasākumu organizē biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu un Finanšu ministriju.

Pasākums notiek 2023. gada 19. oktobrī (vieslekcija plkst. 11.00–12.30, tīklošanās pasākums – 12.30–14.00), Vidzemes Augstskolā Valmierā (Tērbatas iela 10).

EKSPERTI un PROGRAMMA 

Vieslekcija plkst. 11.00–12.30, tīklošanās pasākums – 12.30–14.00.

Olafs Grigus – pretkorupcijas eksperts un pētnieks. Delnā strādā kopš 2021. gada, vadījis un bijis eksperts vairākos Delnas projektos par datu izmantošanu pretkorupcijas dabā (Integrity Watch 3.0Ceļā uz integrētiem un plašāk pielietot Ziemeļvalstu pretkorupcijas datiem).

Linda Birziņa – Finanšu ministrijas ES fondu revīzijas departamenta vecākā eksperte, AFCOS Latvia. Galvenā specializācijas joma ir valsts atbalsta pārbaudes un projektu vadība AFCOS dienestā, atbildīga par datu bāžu izmantošanu, departamenta IT sistēmu attīstības darba grupas dalībniece.

Lelde Bikovska – Finanšu ministrijas ES fondu revīzijas departamenta vecākā auditore, AFCOS Latvia. Ikdienā veic gan sistēmas auditus, gan izdevumu revīzijas, departamenta IT sistēmu attīstības darba grupas dalībniece.

Aivis Brutāns – biedrības “Datu skola” aktīvists un SIA “Scandic Fusion” datu zinātnieks.  

Pēc ekspertu prezentācijām Olafs Grigus vadīs diskusiju, kurā ikvienam būs iespēja uzdot jautājumus ekspertiem. Noslēgumā visi klātesošie ir aicināti uzkavēties un neformālās sarunās ar ekspertiem dalīties ar pārdomām par publiski pieejamo pretkorupcijas datu infrastruktūras attīstību un datu kopu izmantošanas iespējām.

Lai plānotu pasākumu, aicinām reģistrēties šeit: https://ej.uz/32gn

Image

Vidzemes Augstskola, Cēsu iela 4, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4201, Latvija

Reģ. Nr. LV90001342592

KONTAKTI | REKVIZĪTI