JAUNUMI

Vidzemes Augstskola pirmo reizi saņem research Latvia vēstneša apliecinājumu

“Zinātne Latvijai 2025” kalendāra atklāšanas svētkos 8. janvārī pirmo reizi tika pasniegtas arī Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) veidotās zinātnes komunikācijas platformas researchLatvia vēstneša aplieciājumus, kuru saņēma arī Vidzemes Augstskola (ViA).

Vēstneša apliecinājums Member of researchLatvia, tika pasniegts kalendārā iekļautajām 12 zinātniskajām institūcijām, tā apliecinot to nozīmīgo lomu Latvijas zinātnes attīstībā.

researchLatvia ir Izglītības un zinātnes ministrijas veidota zinātnes komunikācijas platforma, kas veido pētniecības un inovāciju ekosistēmu, kurā tiek kultivēta mijiedarbība starp dažādām zinātnes nozarēm un institūcijām, sabiedrību un akadēmisko vidi, biznesu un kultūru, nacionālo un globālo zinātnes pasauli.

 

 

Valmierā notiks apvienotais Latvijas Robotikas čempionāta (LRČ) Valmieras posms un FIRST LEGO League Latvijas fināls

Vidzemes Augstskolas labās robotikas laboratorija "LabLab", biedrība "FIRST LEGO League Latvia" un Valmieras jaunatnes centrs "Vinda" 8. un 9. februarī organizēs apvienoto Latvijas Robotikas čempionāta (LRČ) Valmieras posmu un FIRST LEGO League Latvijas finālu. 

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas telpās, Zvaigžņu ielā 4, sacensību dalībniekiem būs iespēja piedalīties tādās robotikas disciplīnās kā:

  • VEX mobilā robotika;
  • Lego līnijsekošana skolēniem;
  • Lego Folkrace skolēniem;
  • iRobotSumo;
  • Freestyle;
  • Mini Sumo skolēniem;
  • Mini Sumo pro;
  • Brīvās konstrukcijas līnijsekošana skolēniem
  • Brīvās konstrukcijas līnijsekošana pro;
  • Brīvas konstrukcijas folkrace skolēniem
  • Brīvas konstrukcijas flokrace pro;
  • Antweight 454 g (standarta komplekts);
  • Antweight pro;
  • Droni;
  • FIRST LEGO League Čempioni;
  • FIRST LEGO League Robotu spēle;
  • FIRST LEGO League Projekts;
  • FIRST LEGO League Robotu dizains;
  • FIRST LEGO League stendi;
  • FIRST LEGO League pamatvērtības.

Lai veicinātu jaunu dalībnieku iesaisti robotikā, sacensību sākumā dalībniekiem būs iespēja piedalīties (ar iepriekšēju reģistrēšanos) līnijsekošanas darbnīcā, kuras ietvaros no organizatoru nodrošinātiem materiāliem varēs izgatavot un saprogrammēt savu līnijsekošanas robotu, ar kuru piedalīties sacensībās. 

"Valmiera un Vidzemes Augstskola ir vieta, kur izzināt un apgūt robotiku. Vidzemes Augstskolas labās robotikas laboratorija "LabLab" piedāvā robotikas nodarbības ģimenēm, to laikā māca kā programmēt Lego robotu, rāda dažādus konstruēšanas piemērus un palīdz sagatavoties robotikas sacensībām," stāsta Oskars Java, Vidzemes Augstskolas pētnieks, Pasaules Robotikas olimpiādes organizators Latvijā

Vairāk var uzzināt: Vidzemes Augstskolas labās robotikas laboratorija LabLab piedāvā robotikas nodarbības ģimenēm. 

Vairāk informācijas dalībniekiem, tiesnešiem un brīvprātīgajiem: Anna Skruode, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., +371 29647622

Vairāk informācijas atbalstītājiem: Oskars Java, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., +371 28678558

2025. gada kalendārā “Zinātne Latvijai” Vidzemes Augstskolu pārstāv pētnieks Oskars Java

Arī 2025. gadā Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavojusi un izdevusi kalendāru “Zinātne Latvijai”, kas tika prezentēts 8. janvārī.
Izceļot un novērtējot izcilos sasniegumus pētniecībā un apliecinot Latvijas nozīmīgo lomu kā Eiropas Pētniecības telpā, tā arī globālā mērogā, kalendārā iekļauts Vidzemes Augstskolas pētnieks Ph.D. Oskars Java.

Kā nozīmīgs zinātnes komunikācijas instruments šis kalendārs jau astoto reizi, kopš 2018. gada, apvieno Latvijas pētniekus un pētnieces, kuri ar saviem sasniegumiem veicina valsts zinātnes atpazīstamību starptautiskā mērogā.

Citai citu papildinot, kalendārs “Zinātne Latvijai 2025” apvieno 12 Latvijas vadošās zinātniskās institūcijas. To izcilie sasniegumi pētniecībā apliecina mūsu valsts nozīmīgo lomu kā Eiropas Pētniecības telpā, tā arī pasaules zinātnes arēnā.

“Protams, būt vienai no sejām Zinātnes kalendārā man ir pagodinājums, it īpaši šogad, kad liela daļa no kolēģiem ir ar krietni lielāku profesionālo pieredzi. Ceru, ka ar savu stāstu es iedevesmošu citus iegūt zinātņu doktora grādu,” atzīst O.Java.

Oskara Javas ceļš ViA sākās 2018. gadā doktorantūras studiju programmā, taču pa šo laiku ir veikta strauja karjeras izaugsme. O.Java šobrīd ir ViA SSII zinātniskā institūta direktors un doktorantūras studiju programmas direktors, tostarp aktīvi turpina veikt pētniecību.

2025. gada kalendāra personības pārstāv –

Dr. phil. Raivis Bičevskis (Latvijas Universitāte), 

Dr. sc. ing. Sergejs Gaidukovs (Rīgas Tehniskā universitāte), 

Dr. biol. Renāte Ranka (Rīgas Stradiņa universitāte),

 Ph. D. Rūta Ozola-Davidāne (Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte),

Dr. art. Diāna Zandberga (JVLMA), 

Art. D. Ansis Rozentāls (Latvijas Mākslas akadēmija),

 Ph. D. Baiba Tjarve (Latvijas Kultūras akadēmija),

Dr. sc. pol. Toms Rostoks (Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija), 

Mg. sc. comp. Karina Šķirmante  (Ventspils Augstskola),

Ph. D. Oskars Java  (Vidzemes Augstskola),

O.Java Zinātnes kalendārā

Dr. biol. Artūrs Škute (Daugavpils Universitāte),

Mg. art., Mg. soc. Dagnija Baltiņa (Latvijas Nacionālā bibliotēka).

ViA pētnieki “Zinātne Latvijai” kalendārā ir iekļuvuši 2018. gadā  Dr.sc.ing., asociētais profesors, vadošais pētnieks Arnis Cīrulis un Dr.hist. asociētais profesors, vadošais pētnieks Gatis Krūmiņš.

2019. gadā Ph.D. ViA rektore, asociētā profesore, vadošā pētniece Agnese Dāvidsone

2024. gadā Dr.sc.ing., pētniece Linda Lancere

ViA pētniecība un pētniecības stratēģija ir atbilde jaunajiem izaicinājumiem, ko rada pāreja uz zināšanu sabiedrību un globalizācija.
Ilgtermiņa mērķis ir radīt un piemērot jaunas nākamās paaudzes zināšanu sabiedrības tehnoloģijas.
ViA pētniecības vidēja termiņa mērķis ir sekmēt nacionāla un Vidzemes reģiona līmeņa viedās specializācijas nozaru attīstību un produktivitātes celšanu, veicot pētījumus aktuālu sabiedrisku un tehnoloģisku izaicinājumu virzienos.

Modernizēs STEAM studiju vidi Vidzemes Augstskolā

Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas iniciatīvas, ar Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu teju 30 miljonu eiro apmērā modernizēs Latvijas augstākās izglītības iestāžu studiju vidi, īpašu uzmanību pievēršot STEAM (zinātnei, tehnoloģijām, inženierzinātnēm, mākslām un matemātikai) jomām, tā otrdien, 7. janvārī, lēmusi valdība. Papildus līdz 2029. gadam tiks nodrošināta industrijai atbilstošo tehnoloģiju ieviešana studiju procesā.

Šī iniciatīva tiek realizēta trīs kārtās Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas ietvaros, projekta kopējais finansējums ir 29,6 miljoni eiro. Projekta ietvaros tiks radītas vai modernizētas auditorijas, kas būs piemērotas 6 589 studentiem. Gaidāms, ka jaunā vai modernizētā vide piesaistīs aptuveni 9 000 studentu gadā, tā uzlabojot studiju kvalitāti un apmierinātību.

Īstenojot šo projektu, izglītības procesā tiks ieviesti informācijas un komunikācijas tehnoloģiju risinājumi, modernizēta augstākās izglītības institūciju telpu infrastruktūra un mācību vide, kā arī tiks nodrošināta nepieciešamo iekārtu, aprīkojuma un cita inventāra un instrumentu iegāde, kas nepieciešama STEAM studiju programmu īstenošanai.

Otrās kārtas (26,1 miljons eiro) finansējuma saņēmēji ir 11 augstākās izglītības iestādes, to vidū arī Vidzemes Augtskola.

Avots: www.lvportals.lv

Vidzemes Augstskola iekļuvusi jaunākajā biznesa skolu reitingā “Eduniversal”

Jaunākajā “Eduniversal” biznesa skolu reputācijas vērtējuma kategorijā “Eduniversal Selected 2024” kopumā piecu augstskolu vidū iekļauta arī Vidzemes Augstskola

Starptautiskajā universitāšu un biznesa skolu reitingā Eduniversal Business Schools Ranking ik gadu tiek iekļautas 1000 pasaules augstākās izglītības iestādes, kas nodrošina biznesa un vadības izglītību.

Reitings izvērtē biznesa augstskolu reputāciju starptautiskā rektoru un fakultāšu dekānu balsojumā. Noteicošie kritēriji ir starptautiskā akreditācija, iekļaušanās globālajos reitingos un dalība akadēmiskajās vai profesionālajās asociācijās.

Reitingu veido Francijas reitingu aģentūra un konsultāciju kompānija “SMBG”, kas specializējas augstākās izglītības un profesionālās orientācijas jautājumos.

Reitinga mērķis ir izveidot labāko augstskolu sarakstu, kas palīdzētu studentiem izvēlēties piemērotākās universitātes un biznesa skolas Austrumāzijā, Austrumeiropā, Āfrikā, Centrālāzijā, Eirāzijā un Tuvajos Austrumos, Latīņamerikā, Okeānijā, Rietumeiropā un Ziemeļamerikā.

Vairāk informācijas:

Biznesa skolu reitingā “Eduniversal” iekļūst 5 Latvijas augstskolas - Labs of Latvia

Image
Image

Vidzemes Augstskola, Cēsu iela 4, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4201, Latvija

Reģ. Nr. LV90001342592

KONTAKTI | REKVIZĪTI