JAUNUMI

Aicinām uz semināru ēdinātājiem par trauku depozītsistēmas ieviešanu pilsētas svētkos

Aicinām uz semināru ēdinātājiem par trauku depozītsistēmas ieviešanu pilsētas svētkos

Valmieras novada pašvaldība un Vidzemes Augstskola aicina uzņēmējus – ēdināšanas pakalpojumu sniedzējus – dalībai diskusiju seminārā par trauku depozītsistēmas ieviešanu pilsētas svētku ēdināšanas pakalpojumā. Pasākums norisināsies 26. februāri pl. 14.00-17.00 Valmiermuižas alus viesistabā, Dzirnavu ielā 2, Valmiermuižā.

Lai samazinātu svētkos radīto atkritumu apjomu un samazinātu vienreizējas lietošanas trauku patēriņu, Valmieras novada pašvaldība plāno Valmieras pilsētas svētkos ieviest trauku depozītsistēmu. Dati liecina, ka pilsētas svētku laikā lielāko daļu no atkritumiem sastāda tieši vienreiz lietojamās plastmasas glāzes. Tas nozīmē, ka, ieviešot depozītsistēmu, tiktu būtiski samazināts radušos atkritumu apjoms.

Depozītsistēmas ieviešana nozīmētu izmantot atkārtoti lietojamus traukus ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanā. Šādas sistēmas izveidei un ieviešanai iepriekš ir nepieciešamas diskusijas un sarunas, lai radītais risinājums būtu ērts un pieņemams visām pakalpojumā iesaistītajām pusēm.

Pasākumā piedalīsies biedrība “Patapa”, kas jau vairākus gadus nodrošina depozītglāžu sistēmu publiskos pasākumos, savukārt SIA “Valmiermuižas alus” kā pakalpojuma sniedzējs dalīsies pieredzē, piedaloties pasākumos, kuros ir ieviesta depozītsistēma. Tāpat pasākumā:

  • izglītosimies par trauku izaicinājumu (ietekmi uz vidi, ieguvumiem no depozītsistēmas);
  • informēsim par Valmieras novada pašvaldības virzību;
  • nodrošināsim vidi diskusijai ēdināšanas pakalpojuma sistēmas izveidei Valmieras novada pašvaldības publisko pasākumu vajadzībām;
  • apzināsim ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju vajadzības, redzējumu, iespējas, neskaidros un risināmos jautājumus;
  • diskutēsim par daudzkārtējas izmantošanas pārtikas piegādes sistēmu attīstības iespējām.

Aicinām diskusijai pieteikties ne tikai ēdināšanas pakalpojuma sniedzējus, bet arī citus interesentus. Pieteikties diskusijai var līdz 22. februārim, aizpildot anketu šeit. Dalība pasākuma ir bez maksas. Vietu skaits ir ierobežots.

Diskusiju organizē Valmieras novada pašvaldība Interreg programmas “BALTIPLAST” projekta ietvaros un Vidzemes Augstskola Interreg programmas “Change(K)now!” projekta ietvaros sadarbībā ar SIA “Valmiermuižas alus”.

Image

Vidzemes Augstskola, Cēsu iela 4, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4201, Latvija

Reģ. Nr. LV90001342592

KONTAKTI | REKVIZĪTI