JAUNUMI

Aizvadīta projekta noslēguma konference par pavirzīšanu uz atkritumu šķirošanu, novēršanu

Aizvadīta projekta noslēguma konference par pavirzīšanu uz atkritumu šķirošanu, novēršanu

29. septembrī Eiropas Savienības mājā Latvijas Zinātnes padomes (LZP) projekta ietvaros “Pavirzīšanas ietekme uz mājsaimniecību atkritumu pārvaldīšanas paradumiem” notika konference “Kā pavirzīt atkritumu šķirošanai un novēršanai?”.

Projekta noslēguma pasākumā piedalījās gandrīz 40 atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu pārstāvji, atkritumu apsaimniekošanas rīcībpolitikas veidotāji, vides jomas eksperti no pašvaldībām, vides un aprites ekonomikas jomas pētnieki, vides nevalstisko organizāciju pārstāvji un interesenti, kas darbojas vai seko līdzi atkritumu pārvaldības jomai.

LZP projekta “Pavirzīšanas ietekme uz mājsaimniecību atkritumu pārvaldīšanas paradumiem” īstenotāji – Vidzemes Augstskolas pētnieki un sadarbības partneru pārstāvji – dalījās ar savu pētniecisko pieredzi un iegūtajām atziņām, kā arī rekomendācijām rīcībpolitikas veidotājiem, atkritumu apsaimniekotājiem, vides interešu aizstāvjiem ilgtspējīgai atkritumu apsaimniekošanai mājsaimniecībās. Diskusijas balstījās uz Eiropas Komisijas Zaļo kursu, un tās tiks virzītas uz likumdošanas pilnveidi atkritumu pārvaldīšanas paradumu maiņai mājsaimniecībās.

Pasākuma sākumā dalībniekus uzrunāja Jeļena Ābola, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā Komunikācijas nodaļas vadītāja. Projekta zinātniskā vadītāja Vineta Silkāne iepazīstināja dalībniekus ar tematu “Kā noskaidrot pavirzīšanas ietekmi uz mājsaimniecību atkritumu pārvaldīšanas paradumiem mājsaimniecībās?”. Ar lauka eksperimentu rezultātiem iepazīstināja HESPI viespētnieks Andris Saulītis, savukārt ar interviju rezultātiem – HESPI pētniece Agnese Dāvidsone.

Pirmajā paneļdiskusijā “Kā pētniecībai sadarboties ar uzņēmumiem un pašvaldībām?” sadarbības partneri un ieinteresēto pušu pārstāvji, Lāsma Ozola, Cēsu pašvaldības pārstāve, Mārtiņš Vīgants, ZAAO pārstāvis, un Andris Saulītis diskutēja par iegūto un vēlamo sadarbību. Paneļdiskusiju moderēja Oskars Java, Vidzemes Augstskolas Sociotehnisku sistēmu inženierijas institūta direktors.

Konferences otrā daļa tika veltīta ar atkritumu apsaimnokošanas jomu saistītajai rīcībpolitikai. Ar projektā veikto dokumentu analīzi dalījās HESPI zinātniskā asistente Anna Broka, savukārt SSII pētniece Jana Simanovska iepazīstināja ar pētījuma fokusgrupas diskusiju rezultātiem un rekomendācijām.

Otrajā paneļdiskusijā “Kā Latvijai sasniegt ilgtspējīgus atkritumu apsaimniekošanas mērķus?” izskanēja rīcībpolitikas veidošanas un vides interešu aizstāvības pozīcījas. Par projekta rezultātu pielietojumu un turpmāko sadarbību diskutēja VARAM Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere, Saeimas deputāte Mairita Lūse un Zero Waste Latvija pārstāve Maija Krastiņa. Paneļdiskusiju moderēja projekta pētniece, “Zaļā brīvība” pārstāve Inga Belousa.

Konferenci finansēja Latvijas Zinātnes padome, projekts “Pavirzīšanas ietekme uz mājsaimniecību atkritumu pārvaldīšanas paradumiem”, projekta Nr. lzp-2020/1-0303. Plašāka informācija par projektu pieejama ViA mājaslapā.

Informāciju sagatavoja:
Gerda Ajanta Gaile
ViA HESPI zinātniskā viesasistente
Tālr.: 29190078
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Image

Vidzemes Augstskola, Cēsu iela 4, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4201, Latvija

Reģ. Nr. LV90001342592

KONTAKTI | REKVIZĪTI