JAUNUMI

Aizvadīts starptautisks seminārs par atvērto zinātni un izglītību

VA.LV news article img 1600 x 900

Lai veicinātu sadarbību  Eiropas augstāko izglītības iestāžu un citu starptautisku alianšu vidū, sekmētu atvērtās zinātnes un izglītības praksi, jūnija sākumā aizvadīts projekta E³UDRES² Ent-r-e-novators starptautisks seminārs “Atvērtā zinātne un atvērtā izglītība”.

Diskusijās apspriestas tādas tēmas kā Eiropas atvērtās zinātnes mākoņa priekšrocības, digitālo rīku loma atvērtās zinātnes veicināšanā, izaicinājumi un pieredze atvērtās zinātnes prakses ieviešanā, atvērto licenču pārvaldība, atvērtā pedagoģija, jauno tehnoloģiju ietekme uz izglītību u.c.. projekti, kuru mērķis ir veicināt atvērto zinātni un sadarbību starp Eiropas augstākās izglītības iestādēm, tādējādi sniedzot pārdomas par turpmāko sadarbību un stratēģijām atvērtās zinātnes un izglītības stiprināšanai Eiropā.

Pasākums pulcēja daudzveidīgu ekspertu loku, bagātinot zināšanu apmaiņu un pastiprinot sadarbības nozīmi starp akadēmiskajām institūcijām, tādējādi vēlreiz apliecinot sadarbības un atvērtas zinātnes un izglītības prakses veicināšanas nozīmi, nostiprinot E³UDRES² platformas pozīcijas Eiropas mērogā augstākajā izglītībā.

Vidzemes Augstskolas bibliotēkas direktore Evita Lantrāte atzīst:  “Mani ļoti uzrunāja semināra programmā pieteiktās tēmas un pieredzes stāsti, kas būtu noderīgi arī veicinot Atvērtās zinātnes procesus ViA”.

Diskusijās apspriestas arī tādas tēmas kā Eiropas atvērtās zinātnes mākoņa priekšrocības un izaicinājumi, pieredze atvērtās zinātnes prakses ieviešanā un ētikas jautājumi, digitālie rīki un jauno tehnoloģiju ietekme atvērtajā izglītībā un zinātnē, inovatīvie projekti, kas vērsti uz atvērtās zinātnes veicināšanu un sadarbību- INCITIES, EXPER un BI4E.

Projekts E³UDRES² Ent-r-e-novators, ko finansē Eiropas Komisija, izmantojot programmu Horizon Europe, ir saskaņots ar Eiropas prioritātēm, uzsverot atvērtās zinātnes, atvērtās inovācijas, atvērtās izglītības un atvērto resursu nozīmi. Pasākuma laikā tika aplūkotas vairākas aktuālas tēmas, akcentējot atvērtās zinātnes, atvērtās inovācijas, atvērtās izglītības un atvērto resursu nozīmi.

Vidzemes Augstskolas iesaiste projektā palīdz veicināt izpratni par zinātni reģionā, veidot jaunas un ciešākas sadarbības pētniecībā, sekmēt atvērto zinātni un atvērto izglītību reģionā un valstī.Kā galvenais projekta rezultāts tiks izstrādāta vienota Eiropas Universitāšu alianses E³UDRES² zinātnes stratēģija, kas visiem tās partneriem (te var uzskaitīt) palīdzēs veicināt reģionu ilgtspējīgu attīstību.

Konferencē piedalījās vadošās personas atvērtās zinātnes un atvērtās izglītības jomā, piemēram, Luis Coelho, IPS profesors un Ent-r-e-novators projekta koordinators, Karels Luibens, Eiropas atvērtās zinātnes asociācijas prezidents Silviu Vert., Radu Vasiu un Diāna Andone no Timišoāras Politehniskās universitātes (Rumānija), Tassilo Pellegrini no Sentpeltenes Lietišķo zinātņu universitātes (Austrija), Sāra de Koninka no Lēvenas Limburgas universitātes koledžām (Beļģija), Sīlvija Roda Kuvaneiro no Setúbalas Politehniskās universitātes (Portugāle), Antónia Correia no Minho universitātes (Portugāle), Joana Boavida-Portugal no MARE (Portugāle) un Pedro Manuel Antão no INCITIES projekta, Michelle Perello no EXPER un Irina Lungu no BI4E projekta. 

eudres entrenovators logo cmyk alternativo preto EU Copy 2

Image

Vidzemes Augstskola, Cēsu iela 4, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4201, Latvija

Reģ. Nr. LV90001342592

KONTAKTI | REKVIZĪTI