JAUNUMI

Ārvalstu eksperti, mācībspēki un pētnieki tiksies Vidzemes Augstskolas un Eiropas Universitātes E3UDRES2 Starptautiskajā nedēļā

Ārvalstu eksperti, mācībspēki un pētnieki tiksies Vidzemes Augstskolas un Eiropas Universitātes E3UDRES2 Starptautiskajā nedēļā

No 15. līdz 19. maijam Vidzemes Augstskolā (ViA) norisināsies Starptautiskās nedēļas aktivitātes, kam šogad dota devīze „Nākotne universitāte. Savienojot reģionus". Nedēļa veidota, lai dotu iespēju tīkloties Eiropas Universitātes  E³UDRES²  partneriem un citiem ViA sadarbības partneriem, veidotu ilgtermiņa kontaktus kopīgām studijām, pētniecībai un inovāciju attīstībai, kā arī dalītos savā pieredzē ar studentiem, jauniešiem un vairāku reģiona organizāciju pārstāvjiem.

Visas nedēļas garumā ViA studentiem un citiem interesentiem būs iespēja satikt kopumā vairāk nekā 40 dažādu valstu ekspertus un mācībspēkus, kuri vadīs lekcijas, seminārus un piedalīsies diskusijās par sabiedrībā aktuālām tēmām.

Vidzemes Augstskola ir daļa no Eiropas Universitātes E³UDRES² un sniedz zināšanas un pieredzi par nākotnes izaicinājumiem un iespējām augstskolām. E³UDRES² ir Eiropas universitāšu alianse – Eiropā izvietotu augstākās izglītības iestāžu tīkls, kas strādā kopā un sadarbojas tādās jomās kā pētniecība, mācības, inovācijas u.c.. Lai akcentētu šo starptautisko sadarbību un iespējas, ko Vidzemes Augstskola šajā tīklojumā var piedāvāt gan studentiem, gan mācībspēkiem, šī gada Starptautisko nedēļu esam nolēmuši veltīt aktivitātēm un tēmām, kas vieno augstākās izglītības iestādes un reģionos ne tikai Eiropā,” pauž ViA rektore Agnese Dāvidsone.

Starptautiskās nedēļas atklāšana notiks pirmdien, 15. maijā, kad norisināsies arī paneļdiskusija par universitāšu transformāciju un latviešu valodas un kultūras iepazīšana. Savukārt 16. maijs tiks veltīts diskusijām, kas ir nākotnes universitāte un pēcpusdienā tiks atklāta ārvalstu augstskolu izstāde, 17.maija tēma ir ilgtspēja un tiek organizēta sadarbībā ar Tartu Universitātes Pērnavas koledžu Igaunijā, bet 18. maijā tiks diskutēts par digitalizācijas tēmu, tās pieaugošo lomu un kā augstskolas var palīdzēt Ukrainai. 19. maijs būs veltīts eksperimentēšanas nozīmei inovāciju un uzņēmējdarbības attīstībā, kad tiks ne tikai diskutēts par to, kāda ir uzņēmīgu cilvēku pieredze un mācības, bet arī E³UDRES²  pētnieku komanda prezentēs I-Residency noslēguma darbu, kas tiek izstrādāts sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Valmieras biznesa inkubatoru un Valmieras Attīstības aģentūru. Savukārt Koksnes tehnoloģiju hakatons (18.–19. maijā) un Virtuālās realitātes hakatons (19.–20. maijā) ar saviem rezultātiem iepazīstinās katra hakatona noslēguma pasākumā.

Starptautiskās nedēļas programma ar atvērtajām lekcijām un pasākumiem un iespējām sekot paneļdiskusijām tiešraidē tuvākajā laikā tiks izsludināta va.lv.

Vidzemes Augstskolas Starptautiskā nedēļa norisināsies, pateicoties šādu projektu atbalstam:

  • Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) projekts “Personu mobilitāte starp programmas valstīm augstākās izglītības sektorā” KA 107 un 171
  • Sabiedriska un uzņēmīga Eiropas Universitāte kā virzītājspēks Eiropas reģionu viedai un ilgtspējīgai attīstībai (Engaged and Entrepreneurial European University as Driver for European Smart and Sustainable Regions, E³UDRES², Nr.101004069), finansētājs: Eiropas Komisija.
  •  E³UDRES²  uzņēmējdarbības un inovāciju sadarbības tīkls viediem un ilgtspējīgiem reģioniem ( E³UDRES²  Entrepreneurship and Innovation Network for Smart and Sustainable European Regions, EINS, Nr. 10043); finansētājs: Eiropas Komisija un EIT.
  • Uzņēmīgu un inovatīvu universitāšu transformācijas programma (Entrepreneurial & Innovative Universities Acceleration Programme, Accelerate Future HEI, Nr. 101095083); finansētājs: Eiropas Komisija.
  • Eiropas Savienības Erasmus+ Statēģiskās partnerības projekts Skills4CMT
  • ESF projekts “Augstskolu digitālās kapacitātes celšana ar tiešsaistes mācību resursu un analītikas viedu integrāciju” (EduAim), projekta Nr. 8.2.3.0/22/A/003

Informāciju sagatavoja:
Vidzemes Augstskolas Komunikācijas grupa
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Tel.nr.: 26182244

Image

Vidzemes Augstskola, Cēsu iela 4, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4201, Latvija

Reģ. Nr. LV90001342592

KONTAKTI | REKVIZĪTI