JAUNUMI

E³UDRES² Ent-r-e-novators projekts tiekas Austrijā, lai strādātu pie kopīgām pētniecības stratēģijām

E³UDRES² Ent-r-e-novators projekts tiekas Austrijā, lai strādātu pie kopīgām pētniecības stratēģijām

E³UDRES² Ent-r-e-novators projekta otrā Ģenerālās asamblejas (GnA) sanāksme notika Sentpeltenes Lietišķo Zinātņu augstskolā (STPUAS), Austrijā, 9. un 10. martā. Projekts E³UDRES² Ent-r-e-novators, kura īstenošana tika uzsākta 2022. gada oktobrī, ir iniciatīva, kuras mērķis ir palielināt Eiropas universitāšu alianses E³UDRES² (Engaged European Entrepreneurial University as Driver for European Smart and Sustainable Regions) pētniecības kapacitāti un līdzdarboties kopīgā pētniecības stratēģijā aliansei.

Šajās divās GnA dienās notika STPUAS laboratoriju apmeklējumi, kopsapulces ar visām darba grupām, ar pārskatiem par darba gaitu un katras komandas uzdevumiem, kā arī darba tikšanās ar katru komandu. Sanāksmē klātienē piedalījās vismaz viens dalībnieks no katras partneraugstskolas katras darba grupas un darba paku (WP) vadītāji. Otrās dienas rītā notika otrā projekta Valdes sēde, kurā piedalījās katras institūcijas pārstāvis.

Viens no projekta mērķiem ir kopīgas stratēģijas un darba kārtības izveide, lai paātrinātu pārveidi par Eiropas Pētniecības un inovācijas centru viediem un ilgtspējīgiem reģioniem, kā arī izstrādāt strukturētas atbalsta programmas, kuru mērķis ir dot iespēju zinātnieku aprindām pilnībā aptvert atvērto zinātni. Projekta mērķis ir arī panākt vienlīdzīgus konkurences apstākļus attiecībā uz institucionālajām stratēģijām un pētniecības cilvēkresursu politiku, risinot lielākas problēmas, piemēram, smadzeņu mobilitāti, jaunus karjeras novērtējumus un kopīgas darbā pieņemšanas stratēģijas.

Vēl viens svarīgs mērķis ir strukturētas un integrētas sistēmas izstrāde, lai harmoniski saistītu visas pētniecības un inovācijas ekosistēmas, kā arī veidotu E³UDRES² alianses izglītības, pētniecības un inovāciju zināšanu trijstūri. Šajā nolūkā projekts veicina dialogu ar līdzīgām aliansēm un augstākās izglītības iestādēm, augstāko izglītības iestāžu asociācijām, kā arī ar politikas veidotājiem. Izmantojot novatorisku un uz sadarbību vērstu pieeju, projekts E³UDRES² Ent-r-e-novators cenšas pārveidot reģionu par izcilības centru pētniecības un inovācijas jomā, radot ilgtspējīgu un inteliģentu nākotni ikvienam.

Informāciju sagatavoja:
Marta Deņīsova
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Image

Vidzemes Augstskola, Cēsu iela 4, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4201, Latvija

Reģ. Nr. LV90001342592

KONTAKTI | REKVIZĪTI