JAUNUMI

Eksperti un uzņēmēji DEMO dienā atzinīgi novērtē jauniešu izstrādātās inovācijas

Eksperti un uzņēmēji DEMO dienā atzinīgi novērtē jauniešu izstrādātās inovācijas

21. aprīlī Valmieras tehnikumā norisinājās DEMO diena jeb projekta Vidzemes inovāciju programma studentiem - VIPs 2. cikla noslēguma pasākums, kur kopumā 59 studējošie prezentēja piecu mēnešu laikā izstrādātos inovatīvos risinājumus

Aprīļa beigās noslēdzās otrais projekta posms, kurā 16 komandas risināja dažādu Latvijas uzņēmumu dotos izaicinājumus vai attīstīja savas inovatīvās biznesa idejas. Liels lepnums par divām komandām, kas 2. cikla laikā jau paguvušas dibināt savus uzņēmumus. DEMO dienas gaitā gan pasākumā klātesošajiem, gan tiešraides skatītājiem bija iespēja iepazīties ar VIPs dalībnieku darba rezultātiem.

Jaunieši radījuši inovatīvu taksometru izsaukšanas rīku, veikuši apjomīgu pētījumu par ostu dekarbonizācijas iespējām. Sadarbībā ar SIA “ZAAO” veikta izpēte par atkritumu apsaimniekošanas institucionālā modeļa optimizēšanu. Kā atklāj Inga Kovala-Sēne SIA “ZAAO” sabiedrisko attiecību vadītāja: “Dotais izaicinājums bija ļoti sarežģīts un priecājamies, ka jaunieši nenobijās un paveica tik ievērojamu darbu! Esam gandarīti par sadarbību un saredzam, ka piedāvātos risinājumus un ieteikumus varēsim ņemt vērā, izstrādājot reģionālo atkritumu apsaimniekošanas plānu, pie kā šobrīd aktīvi strādājam.”.

Studējošo komandas iepazīstināja ar priekšlikumiem, kā pārtikas ražošanas sektoram piesaistīt un noturēt jauniešus kā darbiniekus un kā labāk integrēt TV saturu sociālajos medijos. Tāpat jaunieši strādājuši pie inovācijām par dabai draudzīgāku iepirkšanās paradumu popularizēšanu.

Inovāciju laboratorijas komandu vidū lielāko atzinību ieguva SIA “Vidzemes slimnīca” ginekoloģijas nodaļai radītā mārketinga stratēģija - “Piedzimt Vidzemes slimnīcā!”. Risinājumu izstrādāja Vidzemes Augstskolas studenti – komanda “VIJA CREATIVE”. Antra Kupriša, SIA “Vidzemes slimnīca” galvenā māsa, uzteic jauniešu drosmi un zinātkāri, kā arī profesionālo attieksmi pret darbu!

Klātienē varēja aplūkot VIPs dalībnieku izstrādātos produktu prototipus – mini koģenerācijas staciju, hidroponikas sistēmu, automatizētu pagrabu, liofilizētu dārzeņu un augļu pulverīšus mazuļiem un daudz ko citu. Protams, arī uzzināt vairāk par programmu un projektā izveidoto sadarbības platformu uzņēmējiem un studentiem - Vidzemes Augstskolas Ideju banka.

“VIPs iemācīja strādāt komandā, nebaidīties prasīt palīdzību, precizēt, mēģināt un neapstāties, ja liekas, ka kaut kas nav iespējams. DEMO diena ir cikla noslēgums, bet katra produkta attīstības STARTS!”, atklāj Valērija no komandas “INFLUENCERES 2K23”, kas veidoja īpaši jauniešiem pielāgotu plānotāju-konstruktoru. Biznesa laboratorijā par perspektīvāko tika atzīta komandas “AUTOSPORT PARTS” ideja - detaļas sporta automašīnām.

Projekta VIPs trešais jeb noslēdzošais posms sāksies jau maija beigās. Par VIPs aktualitātēm lasi projekta mājas lapā vips.va.lv un programmas sociālo mediju kontos.

Projekta partneri: Vidzemes Augstskola, Valmieras Attīstības aģentūra, Ventspils Augstskola. ERAF līdzfinansēts projekts “Vidzemes inovāciju programma studentiem – VIPS” Nr. 1.1.1.3/21/A/009

Informāciju sagatavoja:
Līga Vilcāne
VIPs komunikācijas speciāliste
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Image

Vidzemes Augstskola, Cēsu iela 4, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4201, Latvija

Reģ. Nr. LV90001342592

KONTAKTI | REKVIZĪTI