12. februārī notika pirmā “Biznesa laboratorijas 2025” nodarbība, kuru organizē Vidzemes Augstskola (ViA) sadarbībā ar Limbažu, Smiltenes un Cēsu novada pašvaldībām, starptautiskā projekta “Accelerate Future HEI” ietvaros. Nodarbība pulcēja teju 40 dalībniekus, kas tika atlasīti no vairāk nekā 70 pretendentiem.
“Biznesa laboratorijas” jeb B-Lab apmācību cikls sastāv no 6 praktiskām un izglītojošām nodarbībām ar mērķi attīstīt uzņēmējdarbības prasmes un jaunas biznesa idejas ar studentiem un topošajiem uzņēmējiem vai ikvienam, kuram ir sava biznesa ideja, un kurš vēlas šo ideju attīstīt, kā arī veidot sadarbību ar domubiedriem.
Savā atklāšanas runā ViA absolvente, Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietniece Inese Suija-Markova pauda pateicību ViA par šādu iespēju Cēsu novada jaunajiem uzņēmējiem: “B-Lab ir iespēja attīstīt uzņēmējdarbības prasmes, pilnveidot biznesa idejas un saņemt pieredzējušu mentoru atbalstu. Šogad arī Vidzemes Augstskola turpina organizēt šo vērtīgo programmu, aicinot piedalīties gan ViA studentus, gan jaunuzņēmējus un biznesa ideju autorus no mūsu reģiona.”
Pirmajā nodarbībā dalībnieki ieguva ieskatu uzņēmējdarbības uzsākšanā kopā ar Agita Šmitiņa, “Biznesa Laboratorijas" organizatori un ViA Biznesa vadības studiju direktori, kā arī iepazinās savā starpā, savukārt Elīna Bušmane, dizaina domāšanas eksperte un fasilitatore, dizaina uzņēmuma Design Elevator un izdevēja Kano Editions līdzdibinātāja, sniedza ievadu uzņēmējdarbībā un dizaina domāšanā.
Nodarbības notiks katru otro trešdienu vakaru no plkst. 18:00 līdz 21:00. Apmācībās ir plānotas četras klātienes tikšanās un divas attālinātās nodarbības, kā arī noslēguma pasākums Vidzemes Augstskolā.
B-Lab piedalās jaunie uzņēmēji un biznesa ideju autori no Cēsu, Limbažu un Smiltenes novada pašvaldībām, kā arī ViA studenti.
Apmācībās tiks iekļautas lekcijas, semināri, diskusijas, praktiskas darbošanos, iedvesmas stāsti, mentor konsultācijas, kā arī vairākas tīklošanās pasākumi ar Vidzemes Augstskolas ekspertiem un docētājiem par dažādām tēmām, piemēram, dizaina domāšana, uzņēmējdarbības uzsākšanaideju pičošana, finanšu plānošana, biznesa modeļa kanva izstrāde, digitālais mārketings un citas.