JAUNUMI

Par Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu fakultātes dekāni iecelta Aija Cunska

Par Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu fakultātes dekāni iecelta Aija Cunska

No 4. decembra Vidzemes Augstskolā (ViA) par Inženierzinātņu fakultātes dekāni iecelta augstskolas docētāja un pētniece Aija Cunska. 

Aija Cunska Vidzemes Augstskolā strādā jau no 2015. gada, un šajā laikā strādājusi kā viesdocente Inženierzinātņu fakultātē, pētniece Sociotehnisku sistēmu inženierijas institūtā (SSII) un ViA senatore. Arī šobrīd Aija Cunska docē kursu "Pielietojamā matemātika" studiju programmu "Informācijas tehnoloģijas","Mehatronika"  un "Ilgtspējīgas ēku būvniecība" studentiem. 

No 2020. gada 1. aprīļa līdz 2023. gada 31. martam ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu A. Cunska realizējusi pēcdoktorantūras pētniecības projektu "Mākslīgā intelekta atbalsts paātrinātai matemātikas apguves pieejai (AI4Math)", izveidojot tehnoloģiju prototipu aizraujošākai matemātikas apguvei sākumskolas skolēniem, un to ārvalstu eksperti novērtējuši ar visaugstāko iespējamo 100% novērtējumu.Šobrīd A. Cunska jaunuzņēmumā "ACR4edu" izveidoto prototipu centīsies attīstīt līdz ražošanai un eksportam.

Aija Cunska, uzsākot darbu dekānes amatā, atzīst: 
"Apziņa, ka varu dot pienesumu Vidzemes reģiona un Latvijas izglītības jomas stiprināšanai, sniedz lielu gandarījumu. Vidzemes Augstskolā strādāju jau devīto gadu un priecājos, ka varu realizēt arī savus sapņus, lasot lekcijas studentiem, īstenojot savu zinātnisko ideju, eksperimentējot, iesaistoties pētnieciskajā darbā un pat radot jaunus produktus." 

Nākamajos gados, strādājot šajā amatā, A. Cunskas mērķis ir realizēt labu pārvaldību Inženierzinātņu fakultātē un būt par virzītājspēku Vidzemes reģiona attīstībai, sadarbībā ar industriju veidot kvalitatīvas studijas, izcilu zinātni un ilgtspējīgas inovācijas. Lielākais izaicinājums būs palielināt atpazīstamību un studentu skaitu, jo mazā, bet ņiprā Vidzemes Augstskola ir kļuvusi gan par Eiropas Universitāšu alianses sastāvdaļu, gan nozīmīgu dalībnieku inženierzinātņu un IT jomu attīstībā, īpaši tādās nišās kā virtuālā un papildinātā realitāte, mehatronika, kiberdrošība un ilgtspējīga būvniecība. 

Image

Vidzemes Augstskola, Cēsu iela 4, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4201, Latvija

Reģ. Nr. LV90001342592

KONTAKTI | REKVIZĪTI