JAUNUMI

Prorektores komandējuma Prāga

Prorektores komandējuma Prāga

Kā Vidzemes Augstskola var dot pienesumu Vidzemes reģiona inovāciju ekosistēmas attīstībā un kā izmantot deep tech reģionu izaicinājumu risināšanai - šie bija daži no jautājumiem, kas tika aktualizēti Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta seminārā par augstskolu inovāciju vīzijām un darba plāniem. Šajā seminārā Eiropas Universitāti E³UDRES² un tās EINS projekta pieredzi pārstāvēja Iveta Putniņa, ViA attīstības prorektore, Malgorzata Goraczek no STPUAS, David Bekesi no MATE un Arno Meerman no UIIN. 

Iveta Putniņa stāsta: "Piedalījos jau trešajā EIT organizētajā seminārā, kas domāts augstskolu inovāciju kapacitātes celšanai. Šajā seminārā piedalījās trīs projektu atlases kārtu projekti. EINS projekts ir pirmās atlases kārtas projekts un ar šo gadu arī noslēdzas tā dalība šajā tīklā. Diskusiju laikā tika minēts labs piemērs par pārrobežu sadarbību Galīcijai ar Ziemeļportugāles reģionu, kas ir sasaistīts arī ar dažādiem viedās speciālizācijas projektu fondiem. ViA ir labs potenciāls šādu sadarbības modeli attīstīt ar Pērnavu."

Komandējuma laikā I. Putniņa izvirzīja vairākus secinājumu: 

  1. Veidojot jaunus ViA projektus, testēt Deep Tech izmantošanu.
  2. No augstskolām tiek sagaidīts, ka tās būs savu reģionu inovāciju ekosistēmu virzītājspēki. Tāpēc ViA ir jātestē un jāeksperimentē ar savu lomu un pienesumu Vidzemes inovāciju ekosistēmas attīstībā un Vidzemes Inovāciju kvartāla ideja ir labs sākuma punkts.
  3. Uzņemties lomu regulāri apkopot Vidzemes reģiona aktuālās problēmas un piedāvāt veidus, kā par to domāt un meklēt risinājumus.
  4. Turpināt sarunu ar SSE Riga asociēto profesoru Dmitriju Kravcenko, kuru satiku šajā seminārā un kas arī darbojas EIT projektā. Viņu interesē sadarbība ar ViA uzņēmējdarbības jomā, piemēram, piesaistīt ViA studentus pie sava uzņēmējdarbības ekosistēmu kursa, piedalīties I-Living Labs kā viens no EE, piedāvāt savu kursu kā īso kursu Valmieras interesentiem.
  5. Turpināt sarunu ar EIT KIC Digital par sadarbību maģistra studiju programmu īstenošanā.
  6. Attīstīt sadarbību ar Pērnavas koledžu, kas ir labs piemērs pārrobežu sadarbībai un reģionu viedās specializācijas veicināšanai.
Image

Vidzemes Augstskola, Cēsu iela 4, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4201, Latvija

Reģ. Nr. LV90001342592

KONTAKTI | REKVIZĪTI