JAUNUMI

Vidzemes Augstskola gatavojas Eiropas Zinātnieku naktij

Vidzemes Augstskola gatavojas Eiropas Zinātnieku naktij

Vidzemes Augstskolas komanda uzsākusi gatavošanos Eiropas Zinātnieku naktij, kas šogad norisināsies 27. septembrī, aicinot interesentus doties neparastā zinātnes piedzīvojumā labās robotikas laboratorijā “LabLab”, “Zinātnes vēlēšanās”, “Zinātnieku nakts kafejnīcā” un citās aktivitātēs, kas tiks organizētas Cēsu ielā 4, Valmierā no plkst. 17.00 līdz 20.00.  

Viens no zinātnes pamatprincipiem Vidzemes Augstskolā ir pētīt sabiedrībai nozīmīgus jautājumus un rast risinājumus. Tāpēc Zinātnieku nakts apmeklētāji tiks aicināti piedalīties “Zinātnes vēlēšanās”, balsojot par jautājumiem, ko būtu vissvarīgāk izpētīt. Tāpat šajā vakarā katram būs iespēja praktiski izmēģināt zinātni, kas var būt ne tikai profesija, bet arī vaļasprieks vai brīvprātīgs darbs. Piemēram, Valmieras Integrētās bibliotēkas speciālisti aicinās uz vietvārdu talkas radošo darbnīcu “Atzīmēts kartē! Vietvārdi tavā apkārtnē”.

Aktivitātes “Veido vidi viedi!”, “Informēts vai dezinformēts?” un “Uzņēmējs ar zinātnieku satikās un sapratās!” sniegs ieskatu, kā zinātne risina videi, sabiedrībai un uzņēmējdarbībai svarīgus jautājumus. Izziņu ar izklaidi apvienos Vidzemes Augstskolas pētnieku radītās spēles “CineGame Ukraine” un “ImGame”.

Vidzemes Augstskolas labās robotikas laboratorijā "LabLab" būs iespēja darbināt robotus un uzzināt, kā robotikā praktiski tiek pielietotas fizikas, matemātikas, datorikas u.c. STEM zināšanas. Robotika iekļauj projektēšanu, konstruēšanu, elektroniku un programmēšanu, sniedzot iespēju katram atrast savu vietu komandā. 

Skolotāji un skolēni, kuri gatavojas zinātniski pētniecisko darbu veikšanai, kā arī studenti, kuri izstrādā kursa darbus, gada projektus un bakalaura darbus, tiks īpaši gaidīti Zinātnieku nakts kafejnīcā, lai sarunās ar Vidzemes Augstskolas pētniekiem uzzinātu vairāk par zinātnes aktualitātēm un, iespējams, “satiktu” savu “īsto” tēmu. Skolēnu un studentu mērķauditorijai īpaši piemērots arī Vidzemes Atvērto inovāciju centra eksprestreniņš ar dizaina domāšanas un spēļu elementiem “Uzņēmējs ar zinātnieku satikās un sapratās!”, kur tiks piedāvāts ideju, uzņēmīguma un zināšanu  “kokteilis” jaunu produktu, mācību uzņēmumu un jaunuzņēmumu veidošanai.

Vidzemes Augstskola pārstāv Latviju Eiropas universitāšu aliansē projektā E³UDRES². Deviņas augstskolas no deviņām dažādām valstīm (Austrijā, Beļģijā, Ungārijā, Portugālē, Rumānijā, Vācijā, Nīderlandē, Somijā un Latvijā) apvieno savus resursus mācīšanās, pētniecības un inovāciju jomās, lai rastu risinājumus reģiona nākotnes izaicinājumiem. Alianse seko idejai "No Eiropas – Eiropai". 

Aicinām sekot informācijai www.va.lv un Vidzemes Augstskolas sociālo mediju vidē, jo dažām aktivitātēm būs nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, kas sāksies 28. augustā.

Image

Vidzemes Augstskola, Cēsu iela 4, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4201, Latvija

Reģ. Nr. LV90001342592

KONTAKTI | REKVIZĪTI