JAUNUMI

Vidzemes Augstskola uzsāk jaunu projektu, lai sekmētu Eiropas augstākās izglītības iestāžu nākotnes potenciālu

Vidzemes Augstskola uzsāk jaunu projektu, lai sekmētu Eiropas augstākās izglītības iestāžu nākotnes potenciālu

Vidzemes Augstskolā uzsākts jauns pētniecības un inovāciju projekts “Accelerate Future HEI” (“Nākotnes augstākās izglītības iestāžu akcelerācija”), kas mērķēts uz augstākās izglītības iestāžu (AII) spēju atbalstīšanu un uzlabošanu. Projekta ietvaros ViA mērķis ir panākt institucionālu pārveidi un vairāk atbalstīt uzņēmējdarbības aktivitātes, lai stiprinātu savu lomu reģionālajā ekosistēmā. Vienlaikus ViA koncentrēsies uz institucionālās pārstrukturēšanas īstenošanu, lai veicinātu vairāk inovāciju izglītībā, pētniecībā un attīstībā.

 

Screen Shot 2024 02 01 at 19.56.07

Augstākās izglītības iestādes (AII) var pozitīvi ietekmēt reģionālā un Eiropas mēroga sociālo un ekonomisko attīstību, izmantojot izglītību, pētniecību un iesaisti. Tomēr tām ir nepieciešams mērķtiecīgs atbalsts, lai uzlabotu to spēju pilnībā realizēt savu potenciālu. Projekts “Accelerate Future HEI” izstrādās un testēs akcelerācijas pakalpojumus, lai nodrošinātu AII ar prasmēm un celtu to kapacitāti īstenot institucionālo pārveidi, kļūstot par uzņēmīgākām un inovatīvākām iestādēm nākamo četru gadu laikā.

Lai attīstītu un īstenotu akcelerācijas pakalpojumus, šī ambiciozā projekta koordinējošā partnera – Universitāšu industrijas inovāciju tīkla (University Industry Innovation Network (UIIN)) vadībā darbosies divpadsmit Eiropas partneri – TUM International (TUMint), Momentum Consulting (MMS), Instituto Superior Técnico (IST), Reinjonas Universitāte (Université de La Reunion (UR)), Kanāriju salu Eiropas Universitāte (Universidad Europea de Canarias (UEC)), Madeiras Universitāte (Universidade da Madeira (UMa)), Sentpeltenes Augstskola (St. Pölten University of Applied Science (STPUAS)), Leuvenas-Limburgas Augstskola (UC Leuven-Limburg University of Applied Sciences (UCLL)), Ungārijas Lauksaimniecības un dabaszinātņu universitāte (Hungarian University of Agriculture and Life Sciences (MATE)), Timišoaras Politehniskā universitāte (Politehnica University Timișoara (UPT)) un Vidzemes Augstskola (ViA).

“Projekts ir tikai nesen sācies, bet mēs virzāmies pareizajā virzienā. Šobrīd ir veikta organizācijas iekšējā analīze, kas palīdz saprast, kur mēs šobrīd atrodamies un kur vēlamies nonākt. Tika īstenota arī fokusgrupas diskusija ar iekšējām un ārējām iesaistītajām pusēm, kuras sniedza vērtīgus komentārus un ieteikumus, lai varētu izstrādāt rīcības plānu izvirzīto mērķu sasniegšanai. Jau tuvākajā laikā tiek plānoti augstskolas pārveides pilotprojekti,” stāsta projekta pētniece un Tūrisma un atpūtas studiju virziena un Biznesa administrācijas studiju virziena vadītāja Agita Šmitiņa.

Projekta ietvaros paredzētas šādas aktivitātes – izstrādāt akcelerācijas attīstības rīcības plānu, kas kas ietver vīziju un reālas aktivitātes, kas veicamas pārveides akcelerācijas projektā izstrādes (Developing) posmā; testēt un ieviest akcelerācijas pakalpojumus, kas palīdzēs iestādēm īstenot pārveides stratēģiju un rīcības plānu, izveidojot kopīgu zināšanu bāzi, padomdošanas (koučinga) pakalpojumus un virtuālu AII tikšanās vietu ar kolēģiem un ārējām iesaistītajām pusēm, piemēram, citiem ekosistēmas dalībniekiem, investoriem un publiskajiem finansētājiem, utt.

Projekts tiek īstenots no 2023.g. 1. janvāra līdz 2026.g. 31. decembim.

Projektu “Accelerate Future HEI” finansē “Apvārsnis Eiropa” programma, kas ir ES galvenā pētniecības un inovāciju atbalsta programma. Programma "Apvārsnis Eiropa" veicina sadarbību un stiprina pētniecības un inovācijas ietekmi, izstrādājot, atbalstot un īstenojot ES rīcībpolitiku un vienlaikus risinot globālas problēmas. Tā atbalsta arī izcilu zināšanu un tehnoloģiju radīšanu un izplatīšanu.

Image

Vidzemes Augstskola, Cēsu iela 4, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4201, Latvija

Reģ. Nr. LV90001342592

KONTAKTI | REKVIZĪTI