JAUNUMI

Vidzemes Augstskolas delegācija stiprina sadarbību ar Pondičeras Universitāti un Tūrisma un viesmīlības vadības institūtu Indijā

Vidzemes Augstskolas delegācija stiprina sadarbību ar Pondičeras Universitāti un Tūrisma un viesmīlības vadības institūtu Indijā

No 3. līdz 13. martam Vidzemes Augstskolas delegācija sešu cilvēku sastāvā īstenoja Erasmus+ mobilitāti Indijā - Pondičeras Universitātē un Tūrisma un viesmīlības vadības institūtā, ar kuru ViA sadarbība ir jau kopš 2016. gada. Vizītes laikā stiprināta sadarbība tūrisma jomā, pārrunāta iespēja paplašināt sadarbību IT jomā.

Pondičeras Universitātē kolēģi piedalījās karjeras pasākumā tūrisma studentiem “Akanksha”, kurā piedalījās ap 200 dalībniekiem - tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumi, tūrisma docētāji no citām augstskolām un ārvalstu docētāji. Pasākuma laikā tika izteiktas pateicības, rīkotas paneļa diskusijas, kurās piedalījās arī ViA kolēģi. Viņi atzīst, ka interesanti bijis tas, ka pasākumu vadījuši studenti, atbildot gan par tehniku, gan runātāju pieteikšanu un citiem jautājumiem. Pirms pasākuma un starplaikos notika neformālas tikšanās ar uzņēmumiem, kuru rezultātā tika piedāvāta iespēja ViA studiju programmas “Tūrisma organizācija un vadība” studentiem īstenot praksi Indijas uzņēmumos.

ViA lektors Jānis Bikše pasākuma laikā prezentēja savu grāmatu “Avoti”, kurā stāsta par saviem ceļojumiem, izzinot Baltijas un pasaules ūdens avotus.

Šī gada februārī ViA sadarbībā ar abām Indijas augstskolām sagatavoja Erasmus+ kapacitātes stiprināšanas projektu, lai turpinātu un attīstītu ciešo sadarbību. Projektā "SIPAS" (Advancing Sustainability and Technology in Tourism, Hospitality, and Services Studies through Strategic Industry Partnerships) akcentēta inovatīvu studiju moduļu izstrāde, kā arī personāla apmācības programmas, IKT integrācija un laboratoriju izstrāde, lai uzlabotu administratīvo efektivitāti un veicinātu globālu studiju vidi. Projekta pieteikuma sagatavošanā sadarbojās SZF un IF fakultātes, veidojot starpdisciplināru projekta pieteikumu.

Vizītes laikā komanda iepazīstināja kolēģus un studentus ar ViA un vadīja lekcijas.

Erasmus+ mobilitātes ir iespēja iepazīt dažādas kultūras, veidot un stiprināt kontaktus, kā arī tuvāk iepazīt kolēģus.

 

eu

Image

Vidzemes Augstskola, Cēsu iela 4, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4201, Latvija

Reģ. Nr. LV90001342592

KONTAKTI | REKVIZĪTI