JAUNUMI

Vidzemes Augstskolas docētājs devies uz Nordplus Horizontal 2021 projekta “Educational and Entrepreneurial co-operation in Future City” noslēguma pasākumu Norvēģijā

Vidzemes Augstskolas docētājs devies uz Nordplus Horizontal 2021 projekta “Educational and Entrepreneurial co-operation in Future City” noslēguma pasākumu Norvēģijā

Šo sniegoto decembra nedēļu "Biznesa vadība" studiju virziena docētājs Aigars Andersons pavada Stavangerā, Norvēģijā, kur notiek Nordplus Horizontal 2021 projekta “Educational and Entrepreneurial co-operation in Future City” noslēguma pasākums.

Pasākuma programmas dienas kārtībā iekļauts arī zinātniski - prakstiskas konferences "Is the Smart City losing traction – and what may come next?" apmeklējums: Programme Smart City Symposium v26112023.pdf (uis.no)

Tas ir nākošais solis, ekspertiem analizējot daudzskaitlīgu izveidoto "viedpilsētu" pieredzi Āzijā, Eiropā, ASV un Āfrikā, saprast, kas notiks tālāk. Un šī pieredze nav viennozīmīga, jo, tradicionāli, process notiek sekojoši- tiek identificēta kāda sociāla vai humāna problēma un tai tiek piedāvāts kāds IT vai tehnoloģisks risinājums, kā šo problēmu risināt. Diemžēl, jau šobrīd parādās problēmas, ka sociālas un humānas problēmas, savā dziļākajā būtībā, ne vienmēr ir iespējams atrisināt ar tehnoloģiju palīdzību. Bieži tas izraisa jaunas, vēl dziļākas problēmas cilvēku kopienās,  pārvēršot viņus par "ekrānu vergiem", iepriekš neparedzētā veidā samazinot reālos starpcilvēku kontaktus, vairojot sociālo izolētību un bezjēdzīgi, stundām ilgi patērējot digitālo saturu, nevis radot jaunas, paliekošas vērtības. 

Domājam, analizējam, izvēlamies savu ceļu nākotnē un darām!

Image

Vidzemes Augstskola, Cēsu iela 4, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4201, Latvija

Reģ. Nr. LV90001342592

KONTAKTI | REKVIZĪTI