JAUNUMI

Vidzemes Augstskolas pārstāvju vizīte Indijā

Vidzemes Augstskolas pārstāvju vizīte Indijā

No 1.03.2023. līdz 12.03.2023. Vidzemes Augstskolas pārstāvji - Agita Līviņa, Agita Šmitiņa, Jānis Bikše, Laura Fišere un Mairita Zaķe, apmeklēja vairākas Indijas augstskolas, stiprinot jau iepriekš uzsākto veiksmīgo Vidzemes Augstskolas sadarbību ar Indijas partneriem. Šī sadarbība ir rezultējusies gan kopīgajās zinātniskās publikācijās, gan īstenojot docēšanas vizītes un studiju kursus, kā arī organizētajās kopīgajās konferencēs. 

Tūrisma un viesmīlības vadības nacionālais institūts Haiderabādā (National Institute of Tourism and Hospitality Management), kurš uzņēma šo vizīti, sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu un vēl citiem partneriem organizēja ceturto kopīgo starptautisko konferenci par ilgtspējīgas attīstības mērķiem un tūrisma un viesmīlības attīstību. Konferences plenārsēdē Agita Līviņa stāstīja par zinātnes lomu ilgtspējīgā attīstībā, to ilustrējot ar ainavas kvalitāti un ilgtspējīgu tūrisma attīstību. Jānis Bikše ziņoja darba sesijā par ūdens avotiem un rekreāciju, kas ir saistīts ar viņa doktorantūras pētījumu. Savukārt Agita Šmitiņa konferences noslēgumā uzrunāja visus konferences dalībniekus, izceļot esošo sadarbību, ilgtspējas nozīmi un rīcību tās sasniegšanai. 

Liels prieks un lepnums bija klātienē, Routledge izdevniecībā, tikties trīs autoriem (Agita Līviņa, Jānis Bikše un Mahender Reddi Gavinolla) ar grāmatas “Management of Tourism Ecosystem Services in a Post Pandemic Context” galveno redaktori Vanessa GB, sadarbība ar kuru aizsākās iepriekšējās mobilitātes vizītēs Haiderabādā. 

Apmeklējot Tehnoloģiju un Zinātnes institūtu Hindustan, Čennai, Vidzemes Augstskolas pārstāvji bija iespaidoti par ļoti profesionālo attieksmi pret studijām, kā arī straujo tehnoloģiju attīstību augstskolā un dažāda veida laboratorijām (virtuālajām, prototipēšanas, aerosimulatoru). Šajā augstskolā ViA pārstāvji vadīja kopīgu semināru par atbildīgu un ilgtspējīgu tūrisma galamērķu attīstību. Semināru klausījās apmēram 130 studenti, kuri bija ieinteresēti uzzināt vairāk par Latviju un Vidzemes Augstskolu. Tehnoloģiju un Zinātnes institūts Hindustan jau bija pazīstams ar Latviju. Tā studenti mācījās IT vasaras skolā RTU. 

Central University of Tamil Nadu Thiruvarurā ir jauna un vēl salīdzinoši maza - vien 2600 studentu, bet šeit par tūrisma departamenta vadītāju strādā mūsu augstskolai jau pazīstamais dr. Anghati Raghu, kas ir viesojies ViA un kuram ar Jāni Bikši ir kopīga publikācija. Arī šajā augstskolā tika nolasītas vieslekcijas tūrisma attīstības jomā, kā arī studentiem tika sniegta informācija par Latviju, Vidzemi un Vidzemes augstskolu. 

Pondičeras universitāte bijušajā Francijas kolonijā Pondičerā ir viena no kvalitatīvākajām valsts augstskolām. Tāpēc īpašs gandarījums bija noslēgt kopēju sadarbības līgumu par sadarbību studentu apmaiņā, docēšanas vizītēs, doktorantu vadīšanā (the Memorandum of Understanding on academic and research collaboration). Tika vadīti vairāki semināri studentiem gan par Latviju kopumā, gan par ilgtspējīgu tūrismu, avotu pētniecību un līdera īpašību nozīmi tūrisma vadītāja ikdienā. 

Vizītes noslēgumā Jānis Bikše un Agita Līviņa piedalījās Nacionālā tūrisma un viesmīlības vadības institūta (National Institute of Tourism and Hospitality Management) organizētā kopējā koku stādīšanas ceremonijā, iestādot koku kā simbolu augstskolu sadraudzībai un kopējai attīstībai. 

Kopumā vizīte tika pavadīta ļoti sekmīgi un rezultatīvi. Tika iegūti daudzi jauni starpkultūru iespaidi, baudīta krāšņā Indijas daba un iepazīti daudzi indiešu paradumi. 

Image

Vidzemes Augstskola, Cēsu iela 4, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4201, Latvija

Reģ. Nr. LV90001342592

KONTAKTI | REKVIZĪTI