PROJEKTI

VeA un ViA doktorantūras granti

Projekta apraksts

Image
Image
Image

Projekta mērķis ir veicināt Ventspils Augstskolas (VeA) un Vidzemes Augstskolas (ViA) pētniecības un attīstības kapacitātes paaugstināšanu viedās specializācijas un augstskolu stratēģiskajās prioritātēs, attīstot doktora līmeņa studiju piedāvājumu, stiprinot zinātniskā personāla atjaunotni, un nodrošinot konkurētspējīga cilvēkkapitāla pieejamību, kas spēj sniegt ieguldījumu Latvijas tautsaimniecības transformācijā un zināšanu pārnesē.

Projektā paredzēts stiprināt Ventspils Augstskolas (VeA) un Vidzemes Augstskolas (ViA) pētniecības un attīstības cilvēkkapitāla kapacitāti viedās specializācijas un augstskolu specializācijas jomās, uzlabojot un pastiprinot doktora līmeņa studijās pētniecības darba komponenti un doktorantu konkurētspēju un nodrošinot zinātniskā personāla atjaunotni. Projekta uzdevums ir intensīvāk iesaistīt doktorantūras grantu saņēmējus akadēmiskajā un zinātniskajā kopienā, nodarbinot viņus tādā darbā, kas primāri ir saistīts ar viņu zinātniski pētniecisko darbu un promocijas darba tematiku, veicinot jebkuru inovāciju pilotēšanu praksē un adaptēšanu vajadzībām praksē. Doktorantu pētniecības procesa atbalsts, sniedzot tam augstskolas industrijas sadarbības partneru un citu sadarbības augstskolu ekspertu atbalstu, iesaistot tos dažādās aktivitātes un pasākumos, ļaus doktorantam savā promocijas darbā iegūt pēc iespējas jaunāku informāciju par jauninājumiem industrijā vai fundamentālajā / lietišķajā pētniecībā, kas savukārt nodrošinātu, ka promocijas darbs ir aktuāls un nozīmīgs un palīdzēs attīstīt doktorantu karjeras virzību. 

Projektā paredzēts sniegt ERAF atbalstu doktorantu iesaistei darbā augstskolā, nodrošinot atalgojumu un nepieciešamo finansējumu pētniecībai 8 doktorantūras grantu saņēmējiem: VeA - 4 grantu vietas, ViA - 4 grantu vietas. Ir plānots, ka līdz 2029. gada 31. decembrim projektā iesaistītājiem un atbalstītājiem doktorantiem tiks izveidotas jaunas pētniecības personāla darba vietas vismaz 1,25 PLE izteiksmē. Jaunas pētniecības personāla darba vietas tiks saglabātas vismaz vienu gadu pēc atbalsta sniegšanas beigām.

es_nap_logo

Projekta parametri

Projekta periods: 

02.02.2025.-31.10.2029.

Projekta numurs: 1.1.1.8/1/24/I/001

 

Projekta budžets:

305323.99 EUR (t.sk. 85% ERAF finansējums: 259525.39 EUR; 15% Valsts budžeta finansējums: 45798.6 EUR)

ViA budžets: 120748,48 EUR

Projekta vadošais partneris: Ventspils Augstskola

Partneris: Vidzemes Augstskola

Projekta vadītājs ViA: Zane Kudure (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.)

Īstenošanas personāls: Oskars Java, Agita Līviņa

Projekta aktualitātes

Projekta kalendārs

Pašlaik nav ieplānotas projekta aktivitātes vai pasākumi

Projekta aktivitātes un rezultāti

Pašlaik ierakstu nav

Image
Image

Vidzemes Augstskola, Cēsu iela 4, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4201, Latvija

Reģ. Nr. LV90001342592

KONTAKTI | REKVIZĪTI