21. novembrī, 15. starptautiskajā zinātniskajā konferencē “EcoTech” vadošais pētnieks Ph.D. Oskars Java uzstājās ar prezentāciju “Imitējošā modeļa "barošana": Datu vākšana klimata neitralitātes mērķu sasniegšanai”.
Prezentācija ir nozīmīga daļa no Valsts pētījumu programmas projekta "Klimata neitralitātes lēmumu modeļi darbībā”, kas fokusējas uz imitējošo modeļu attīstību un to darbības nodrošināšanai nepieciešamās informācijas pieejamību. Pētījuma ietvaros tiek izveidots datu glabāšanas un apmaiņas prototips, kas ļauj efektīvi uzkrāt un strukturēt datus, lai tā būtu izmantojama modeļu darbināšanā.
Oskars Java savā uzstāšanās reizē akcentēja datu ievākšanas procesu, kas bieži vien ir viens no sarežģītākajiem posmiem modelēšanas projektos. Projekta komanda saskārusies ar virkni izaicinājumu — sākot no datu daudzveidības un kvalitātes svārstībām, līdz tehniskiem šķēršļiem datu savākšanā dažādos sektoros.
Īpašu uzmanību klausītāji pievērsa prezentācijas daļai, kas veltīta anomāliju noteikšanai un trūkstošo datu ģenerēšanai, izmantojot mašīnmācīšanās metodes. Šie risinājumi ir būtiski, lai nodrošinātu precīzu un uzticamu modeļu darbību, īpaši situācijās, kad pieejamie dati ir nepilnīgi vai nekonsekventi.


