PROJEKTU ZIŅAS

Projekta partneru tikšanās Briselē

No 2023. gada 11.oktobra līdz 13. oktobrim projekta “Basicc” dalībniece Linda Murāne devās uz Briseli, kur ar organizāciju “Free Riga” un citiem projekta partneriem bija iespēja “iekāpt Francijas studentu kurpēs” un piedalīties mācību treniņu sesijā ar mērķi iepazīties ar Briseles komūnu veidošanas pieredzi neapdzīvotās ēkās. 

Tikšanās reizē tika pārrunāts, ka komūnu veidošanai pamestās ēkās nereti piemīt negatīva konotācija tās īpanējās subkultūras dēļ, taču patiesībā tas ir viens no veidiem, kas spēj risināt mājokļu krīzi un rast pagaidu mitekli cilvēkiem, kam tas ir nepieciešams. Pieredzes vizītē tika uzzināts, ka katrai komūnai ir savs administratīvais modelis, kas risina kopienas ikdienas situācijas un veicina projektu attīstību sadarbībā ar pašvaldībām. Ar projektu starpniecību ir iespējams rīkot dažādus pasākumus, lai palīdzētu cilvēkiem, kas ir nonākuši krīzes situācijā, kā arī nereti komūnās lokalizējas liels skaits mākslinieku un tā ir lieliska platforma, lai veicinātu uzņēmējdarbību un gūtu nepieciešamo atbalstu.

Francijas studenti piedalījās mācību sesijā, lai iegūtu sertifikātu, taču BASICC projekta partneri piedalījās, lai varētu iepazīties ar treniņa gaitu un struktūru, lai pēc tam iegūtās zināšanas varētu integrēt savas valsts kontekstā.

Projekts “Alternatīvu prasmju veidošana radošuma un komūnu ieviešanai- BASICC” (angliski: Building Alternative Skills for Creativities and Commons), Nr. 101111802.


Projekts tiek finansēts no Erasmus+ līdzekļiem.

eu.png

via.png

Image

Vidzemes Augstskola, Cēsu iela 4, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4201, Latvija

Reģ. Nr. LV90001342592

KONTAKTI | REKVIZĪTI