Nordplus

Projekta mērķis ir izstrādāt kopīgu studiju programmas saturu cirkulārās ekonomikas apmācībai, atrast labākās pedagoģiskās pieejas un iesaistīt darba tirgus pārstāvjus izstrādes procesā un cirkulārās ekonomikas apmācību procesā. Tiks apkopoti izstrādātie dažāda apjoma cirkulārās ekonomikas moduļi un labākie pedagoģiskie risinājumi, tādejādi moduļi un didaktiskie risinājumi būs pieejami lietošanai dažādās kombinācijās konkrētu mērķu sasniegšanai.

 

Projekta īstenošanas periods: 15.06.2017. - 01.10.2018.

Projekts “Praktiskā pieeja aprites ekonomikas apmācībai” tiek realizēts ar Norplus programmas atbalstu.

Koordinējošā institūcija: Helsinku Metropolijas augstskola (Helsinki Metropolia University of Applied Sciences), Somija. 

Sadarbības partneri:

TTK augstskola (TTK University of Applied Sciences), Igaunija

Liepājas Universitāte, Latvija

Vidzemes Augstskola, Latvija

Kauņas tehniskā universitāte (Kaunas University of Technology), Lietuva

Vidzemes Augstskolas pētnieki A.Līviņa, V.Zaķis un ZTC projektu vadītāja L.Fišere 2017.g. 27.-28. septembrī organizēja starptautisku semināru projekta dalībniekiem par aprites ekonomikas aktualitātēm un izaicinājumiem, lai sagatavotu intensīvu studiju kursu par aprites ekonomiku.  Semināra pirmā darba diena notika uzņēmuma ZAAO atkritumu poligonā Daibe, kurā uzņēmuma projektu vadītājs Mārtiņš Niklass iepazīstināja ar uzņēmumu un iezīmēja problēmas, izaicinājumus aprites ekonomikas virzībā. Aprites ekonomikas politikas veidošanas līkločus skaidroja Natālija Cudecka-Puriņa no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas. Savukārt par jau izpētīto biznesa vadības studiju programmu saturā Latvijā par aprites ekonomiku iepazīstināja Rīgas Tehniskās universitātes profesore Tatjana Tambovceva (kopīgi ar Banku augstskolas profesori Dzintru Atstāju). Līdz ar to praksē tika pielietots Triple helix models.

Semināra otrā darba diena notika Vidzemes Augstskolas Smart lab ar galveno darba uzdevumu izstrādāt starptautiskam studiju kursam saturu, definēt apgūstamās zināšanas un prasmes.  Darbu vadīja ViA pētniece Jana Simanovska un viņai piezīmes prāta vētras laikā palīdzēja veikt ViA students Armands Aivo Astukevičs.

Liepājas Universitāte semināru apmeklēja kuplā skaitā, jo deva iespēju zinības un pieredzi gūt četriem maģistrantūras studentiem, t.sk. diviem studentiem no Pakistānas. Īpaši gandarīti studenti bija par iespēju apmeklēt uzņēmumus.

Projekta partneru tikšanās notikusi Kauņā 2017.g. 13.-15.novembrī.

Programma

Image

Vidzeme University of Applied Sciences

Cēsu street 4, Tērbatas street 10, Valmiera, LV-4201, Latvija

Company reg. Nr. LV90001342592

CONTACTS | COMPANY DETAILS